Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tavaly az összes orvosi...

Tavaly az összes orvosi egyetemen megegyezett az állami és az önköltséges ponthatár. Idén először központi ponthatárt hirdettek az állami képzésre. Lehetséges-e alacsonyabb ponthatár a költségtérítéses képzésre ennek megfelelően?

Figyelt kérdés
Miután megnéztem azon szakok ponthatárait, amelyre már tavaly is központi ponthatárt hirdettek, úgy láttam, az államinál többnyire alacsonyabb (mindenesetre eltérő) ponthatár várható. Ez reményre ad okot, mivel az eredményemmel az előző évek statisztikáit figyelembe véve valószínű, hogy vidékre bekerülnék, azonban az ottlakás családi, magánéleti okokból fakadóan nehezebben volna kivitelezhető. Ezért örülnék, ha mégis szóba jöhetne a SOTE. Egyébként azért is jelöltem önköltségest is, mert egy másik szakon már elhasználtam néhány állami félévet, így meg kell térítenem néhányat, s azt gondolom, mindegy hogy a képzés végén vagy az elején fizetem ki azt az összeget. Felhívtam az egyetem dékáni hivatalát, de nem tudtak biztosat mondani, csak annyit, hogy ez központilag meghatározott tényező. Az Educatio irodában is érdeklődtem, ott sem szolgálhattak ennél bővebb információval. Szeretném, ha ti is hozzátennétek, hogyan látjátok, mit gondoltok! Köszönöm előre is!

2015. jún. 29. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de nem valószínű, amíg az orvosira többszörös túljelentkezés van, nem adnék neki sok sanszot...
2015. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Már nem rettegek annyira vidéktől, de tény, hogy nehezebb lesz megoldani anyagilag, mint itthon, Pesten. És azért még bizakodunk, hogy tekintettel az orvoshiányra, adnak lehetőséget fizetősön. :)
2015. jún. 29. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:
az idén újra eltér a fizetős és állami helyeken egyazon szakon belül a ponthatár? Jó, hogy olvasom a kérdésed. De az nem jelenti azt, hogy akkor az állami helyeken újra magasabbak lesznek a ponthatárok, mint pl. 2012-ben és előtte években?
2015. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos, hát valójában az lett volna a kérdésem, hogy szerintetek lesz-e eltérés az állami és a fizetős helyek pontszámai közt most, hogy új rendszer van. :) De lehet, hogy kicsit homályosan sikerült megfogalmaznom!


Úgy tudom, a ponthatár annak a függvénye, hogy mi, felvételizők hogyan teljesítünk, s az eredmények alapján jelölnek ki egy eredményt, hogy n db hallgató kerüljön be. Szóval, abban, hogy magas lesz-e, sajnos nem látok előre. Egy másik topikban láttam, hogy a 2013 előtti pontszámok visszatérése miatt aggódnak. Szerintem akkoriban azért volt magasabb vidéken is, mert még nem volt kötelező a két emelt. Úgy nekem is lényegesen jobb volna a pontszámom, a SOTE is totál esélyes volna, nem is aggódnék. :)

Erre irányult a kérdés? :) Neked milyenek a kilátásaid?

2015. jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vanilia Pipu, nem tudom, tőlem kérdezed-e, én a 3. hozzászóló vagyok (ma, 30-án, 11.56-os), igen, erre irányult a kérdésem, én is hasonlóan gondolom, azért 2012-höz képest kevesebben jelentkeztek, meg most 2 emelt szintű kellett, úgyhogy én sem hinném, hogy a 2012-es szintre megy fel, de azért 410-416 közé rossz esetben még felmehet vidéken, bár remélem, hogy nem. Nekem 414 pontom van, jó lenne, ha a vidéki FOK-ok, ÁOK-ok közül valamelyikre bekerülnék...
2015. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bízzunkbenne, hogy jut sszámunkra hely! :)
2015. júl. 3. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!