Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági és Vidékfejlesztési...

Gazdasági és Vidékfejlesztési Agrármérnök? Mennyire nehéz ez a szak? Melyek a legnehezebb tárgyak? Mennyire nehéz annak, aki gimiből kerül ide?

Figyelt kérdés

Tavaly felvételiztem egyetemre, de nem vettek fel, így hát újraérettségiztem földrajzból, és angolból, összesen 360 pontom van, szóval szinte biztos, hogy felvesznek. Gimibe jártam 4 évig, utána egy évig OKJ-re, (amit most készülök ott hagyni) azonban azt olvasom mindenhol, hogy ez a szak nehéz, s csak annak könnyű, aki bioszból-kémiából jó volt gimiben, vagy legalább közgazdasági szakközépbe járt... Nos én kémiából, meg biológiából is elég rossz voltam, nem azért, mert h*lye vagyok, hanem mert sosem tanultam rá, és közgazdaságtant sem tanultam még sosem..

Felmerült bennem pár kérdés, aki a szakra jár/járt, kérem válaszoljon, és azt is írja már meg, hogy melyik suliban végzi/végezte, amennyiben lehetséges! :)


1. Mennyire nehéz a szak, teljesíthető kategóriába tartozik-e úgy is, ha szeretnék mellette szociális életet élni?

2. Nagyon nagy hátrány, ha biológiából, kémiából, és közgazdaságtanból sincs nagyon alapképzettségem?

3. Melyek a legnehezebb tárgyak, ki mivel szívott a legtöbbet?

4. Vizsgaidőszakban mennyire kell sokat tanulni? Könnyíthető-e a szak, ha mondjuk folyamatosan készülök? (napi 1-2óra?!)

5. Esetleg hogyan tudnék egy kicsit előkészülni a nyáron az egyetemre? Milyen könyveket ajánlatok, vagy esetleg a biológia könyv természeti/növényi részét vegyem át?

6. Jelent-e valami pozitívat, ha földrajzból ötös (92%) érettségit írtam, s jó voltam belőle?

7. A leírásokból ítélve ez a szak sokkal inkább gazdasági, mint agrár, ki mit gondol erről? Meglátásaim szerint kb. 30-70% az agrár és gazdasági tanulmányok aránya..

8. Aki erre a szakra jár, mennyit tanul? Mennyire nehezek a vizsgák? Melyik suliba jár?


Válaszokat előre is hálásan köszönöm, s mindenkinek sok sikert kívánok a felvételihez! :)



2015. júl. 1. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem egyik tantárgy sem volt az erősségem gimiben, nem is szerettem őket... ezt a szakot viszont szeretem!:) Nekem a matek a legnehezebb, de az nekem mindig nehezebben ment, mint a többi tantárgy. Ha normálisan készülsz és tanulsz, akkor nem nehéz egyáltalán. :)
2015. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemre jársz? :)
2015. júl. 17. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!