Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szombathely (Herman Ottó...

Szombathely (Herman Ottó Iskola) milyen ott tanulni? (kertészeti)?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom hogy a Herman Ottó kertészeti osztályába szeretnék menni. de nem tudom hogy hogy tanítanak, nehéz-e vagy sem?

2015. júl. 5. 13:51
 1/6 anonim válasza:
Jó iskola a Herman,én is ott végeztem környezetvédő ként,a kertész képzésen nem követelnek sokat elvégezhető ...
2015. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó iskola, főleg a többi szombathelyihez képest, jó a környezet, a tanárok is jók a többi sulihoz képest. 11.-es vagyok, környezetvédelmi technikus, ez sem nehéz szak, kertészeti alatt a dísznövénykertészt érted? :)
2015. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Borzalmasan hely. Én nem mennék oda. Egy évig én is ott tanultam amíg elegem nem lett belőle. Nekem elég sok szenvedést okozott és az érettségire sem tudott normális alapokat fektetni. Mindenképp elkerülném.
2015. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és dísznövénykertészre gondoltam! :) És ott nincs érettségi! 3 éves
2015. júl. 16. 08:47
 5/6 anonim ***** válasza:

A szakma csak egy dolog. Az még nem biztos, hogy el is tudsz majd helyezkedni vele.

Én a helyedben inkább a Kanizsai Dorottya gimnáziumot választanám. Ott egyszerre angolt és német nyelvet is tanítanak 9. osztálytól fogva. Felkészítenek a kétszintű érettségire; onnan többnyire a diákok nyelvből emelt érettségit tesznek, amivel kiváltják a középfokú nyelvvizsgájukat is a bizonyos nyelvből, valamint tovább is tanulnak.


Szerintem mindenképp érdemes lenne átgondolnod ezt az érettségi és továbbtanulási szándék nélküli tervet.

Szakmával nem fogsz tudni megélni 3-5 év múlva...

2015. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem oda járok, viszont túl sok jót nem hallottam róla, állítólag elég könnyű :)

Milyen tanuló vagy? (Fiú vagy lány?)

Mert ha jó tanuló vagy, és gimi érdekelne, akkor szerintem is a Kanizsai kéttan, illetve ha szakma, akkor a Horváth Boldizsár :) Kanizsaiban csak a kéttant (5 év) ajánlom, azon követelnek, illetve a Horváth Boldizsárban pedig a közgázt (4 év), azon szintén követelnek, és jól felkészítenek az érettségire. Mindkét iskolában két nyelvet tudnál tanulni.

2015. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!