Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPKE molekuláris bionika?

PPKE molekuláris bionika?

Figyelt kérdés

Szerintetek idény mennyi lesz a ponthatár államilag támogatott képzésre?


Illetve hány államilag támogatott hely lesz?



2015. júl. 8. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ők határozzák meg h mennyi hely lesz. Szerintem 400 felett lesz kicsit.
2015. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont hogy 400 alatt lesz, tavaly volt 395, szerintem most kevesebb lesz, mert idén mondhatni az összes érettségi nehéz volt.
2015. júl. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wori válasza:

Szerintem is 400 körül lesz, vagy picit felette.


Tavaly 395 volt ugyan, de több statisztikát is találtam, ahol a felvettek átlagpontszáma szerint rangsorolták az egyetemeket, így jutott a Pázmány ITK kara az országos első helyre (a "klasszikus" vezető, a BME elé) nem akarok hazudni, mert pontosan nem emlékszem, de talán 430,433-as átlaggal .(?)

Szóval szerintem érdemes nézni az alsó határ mellé az átlagot is, és ugye látod hatalmas a különbség.:)


Illetve nem mondanám, hogy olyan "húdehúde" nehéz volt az érettségi.Szerintem (és több ide jelentkező ismerősöm szerint is) korrektek voltak a feladatsorok(amin őszintén szólva meglepődtem, nagy "köcsögölésre" számítottam)Nem könnyűek, nem egyszerűek(irreális lenne ilyen "vágyakkal" nekifutni:D) DE! korrektek.


Persze, én is olvastam az országos statisztikákat,hogy "7 év legrosszabb matek átlaga"..stb. Ez nyilvánvalóan nagy országos összetett átlag.Mennyire reális ez egy olyan szakra vetítve, ahol a matek az egyik főtárgy?:) Amivel tisztában vannak már a jelentkezés pillanatában a diákok, nem zsákbamacska.Szóval szerintem elég erős lesz a közép matek átlag(Az emelteknél pedig az országos átlagban is kijött, hogy szép eredmények születtek.)


"Pontszámílag" pedig érdemes volt legalább egy emelttel bepróbálkozni. Matek,fizika,kémia vagy biosz.Minden emelt átlag "jónak" mondható (tehát +50).


Az is az emelkedés mellett szól, hogy idén többen jelentkeztek a szakra, nőtt a túljelentkezési arány is.( 2015:- össz:341, első helyen:145 diák jelölte, míg

2014:- össz:320, első h.:139

2013:- össz:271, első h.:115

--> max.100 helyre(ANA+ANK együtt))


Bocsánat a nagy "elemzésért":)Ez valahogy kijött. Szó mi szó, szerintem emelkedni fog 400 felé, de nem lesz óriás ugrás.:) Persze, lehet nem lesz igazam, de így gondolom "reálisnak".:)


u.i: A statisztikák linkjei(bár nem mindet találtam meg az említettek közül, de amit igen, azt értelemszerűen belinkelem, hogy "ne csaka levegőbe beszéljek":))


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert lányok/srácok :) mi már a diploma felé igyekszünk köv félévben.... Láttam felnőni 2 gólyanemzedéket, szerintem jó arcok termelődnek ki. :)


Útravalónak annyi, hogy szedjétek össze magatokat és legyetek céltudatosak, mert rengeteg jó képességű társatok lesz, és mire végeztek vágottszemű 200-as IQ-s szingapúri csodagyerekekkel kell majd versenyeznetek a nemzetközi STEM munkaerőpiacon :P Szóval az egyetem, diploma nem jelent semmit. Az évek alatt magatoknak kell felépíteni mindent.


Na hajrá :) Reméljük mire ti végeztek már igazi áttörések lesznek és sok munkahely. Nekünk kicsit nehezebb a helyzet :)

2015. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!