Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki jelentkezett SZTE-ÁOKra?...

Ki jelentkezett SZTE-ÁOKra? Hány pontotok lett?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

418 :)

Neked?

2015. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
413
2015. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
400, szóval nem várok semmi jót
2015. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
431, de az egyik barátnőmnek 409, miatta nagyon izgulunk :)
2015. júl. 13. 14:45
 5/14 gabi96 ***** válasza:
401pont 1.szte áok 2.szte gytk 3.pte áok.Hát nem tudom,hogy elég lesz-e!
2015. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
442 :-)
2015. júl. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem 412 pontom van, reméljük a legjobbakat :)
2015. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos nem túl rózsás a helyzet. 16-án tették fel az érettségik eredményét: [link]

Ahogy néztem, a kémia emeltek csak 0,85%-kal lettek rosszabbak, és a fizika is csak 1-2tized%-kal lett rosszabb, mint a tavalyi, de a biológia emeltek bő 4%-kal lettek jobbak előző évnél és állítólag 500-zal többen írtak 80% feletti emelt bioszt, mint tavaly. A kémia mégsem lett olyan rossz, mint ahogy sokan mondták előzetesen, és sajnos többen is jelentkeztek. Úgyhogy valószínűleg jól felmennek a ponthatárok, van aki azt mondja, a 2013-as előtti évek szintjére megy vissza.

2015. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki megy orvosira azok közül, akik jót írtak! Vannak akik kémiára, vegyész, vegyészmérnöki szakokra jelentkeznek, ugyanez a helyzet a biológiával is, a fizika pedig tipikusan a matek mellett a mérnököknél kötelező. Emelt biológia és kémia kell fogorvosi, és gyógyszerész képzésekre is, valamint állatorvosira. Budapestre nyilván magasabb pontszámúak fognak menni, ahogy az előző évek tendenciája is mutatja. Senki ne mondja, hogy lehetetlen 400 pont körüli eredménnyel bejutni! NEM LEHET TUDNI!! 380 a központi ponthatár, jó magam is viccnek tartom, hogy olyan alacsonyan húzták meg, de nézzük reálisan: akinek annyi megvan, annak a törvényhozók szerint van esélye! Az pedig emberek lévén kizárható, hogy mindenki maximálisan teljesített mindent, akkor értelme sem lenne a ponthatárhúzásnak...

2013 előtt 1 emelt és 1 közép szintű érettségi kellett, aki most a 2 emelttel szenved, szinte merem állítani, hogy így szerzett 395-410 közötti pontot, és ha 3 évvel korábban felvételizik, azt a ponthatárt nevetve megcsinálta volna! Akkor mellesleg más rendszer is volt. Így nincs reális alap arra, hogy összehasonlítsuk! Igen, persze, könnyű itt osztani mindenkit, hogy kevés a pontja, de ha csak nem te magad rangsorolsz, inkább ne keseríts el senkit!!

Mindenkinek fel a fejjel, és nem feladni!!! :)

2015. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

(8-as hozzászóló vagyok)

9-es hozzászóló! Bocsánat a tegnapi hozzászólásomért, nem akartam elkeseríteni senkit, csak nagyon megijedtem és engem is elgondolkodtattak az eredmények. Ugyanis az okosok előzetesen a kémia országos átlagát 30-40% közöttire becsülték és ehelyett 60% lett. Ez sajnos megijesztett. De persze teljesen igazad van, hogy nem csak az ÁOK-ra jelentkezők írják az emelt bioszt, kémiát, fizikát! Sőt, utánanéztem, hogy 2013-ban mikor az ÁOK-on mélyrekordot döntöttek a pontszámok, a biosz kb. 0,3%-kal és a kémia is 0,2%-kal jobb lett. Tehát nem csak ezen múlik!! Igaz! Bár akkor tényleg jóval kevesebben is jelentkeztek.

De bocs a keverésemért és mindenkinek kívánom a legjobbakat!! :)

2015. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!