Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hogy alakulnak a...

Szerintetek hogy alakulnak a ponthatárok az önköltséges orvosi képzéseken idén?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 00:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi lesz, mint az államilag támogatott, max 1-2 pontos eltérés.
2015. júl. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azért érdekel, ti hogyan látjátok, mert idén először van központi ponthatár az államira. S remélem, ez jelentheti azt, hogy az önköltségesen pár ponttal lejjebb mehet. Mint ahogyan történt a legtöbb olyan szakon, ahol már tavaly központi minimum volt meghatározva. Tudom, ez sok mindentől függ, elsősorban a mi teljesítményünktől. :) De jó volna, ha...

2015. júl. 5. 00:29
 3/32 anonim ***** válasza:
380 pont elég vicces, tavaly a SOTE ÁOK-ra 432 volt. Kizárt, hogy 50 ponttal lemenjen idén az államilag támogatott képzésen, az önköltséges se lesz ennyivel kevesebb.
2015. júl. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Az a baj az orvosi és mérnöki képzésekkel, hogy szeretik feltölteni a maximális létszámot. Hiába, hogy annyi embert akarnának felvenni önköltségre amennyit akarnak, egy jogi szakhoz elég egy előadó, az orvosoknak mérnököknek meg a sokmilliós műszerek, amiket nem lehet évről-évre úgy venni, hogy hátha jövőre lesz költségtérítéses igény rá.
2015. júl. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy szóval sem mondtam, hogy 380-ról, pláne, hogy 380 alattiról álmodozom. :) Nem is értem, miért következtettél erre, kedves! :) Számomra már az is jó volna, ha pár ponttal lejjebb menne, mint államin, s nem kellene vidékre mennem, így, vén fejjel! :)

Tavaly megegyeztek a határok államin és önköltségesen. A Dékáni Hivatal azt mondta, ez központi döntés volt, de az okát nem tudják. Látható is, hogy minden egészségügyi szakon így volt tavaly. Arra lettem volna kíváncsi, hogy most, hogy minimum ponthatár van érvényben, szerintetek lesz-e eltérés a két ponthatár közt. :) Így remélem, már nem okoz gondot a kérdésem értelmezése! :)

2015. júl. 5. 05:58
 6/32 A kérdező kommentje:
Egyébként természetesen tisztában vagyok vele, hogy drága a fénymikroszkóp meg a tetemek tárolása, trallala... De éveken keresztül kaptak lehetőséget a jelentkezők, hogy költségtérítés képzésre néhány ponttal kevesebbel is bekerüljenek. És ismétlem Szerintem úgy volna
2015. júl. 5. 06:06
 7/32 A kérdező kommentje:

Fantasztikus ez az újbbillentyűzet... Össze- vissza ír, most meg elküldte. Bocsánat, szóval, ott tartottunk, hogy nem irreálisan alacsony ponthatárra vágyom, csupán arra, hogy legyen lehetőségem Budapesten maradni akkor is, ha az államinál néhány ponttal alacsonyabbat produkáltam. Mint ahogy volt 2013-ban, s azelőtt is, egyedül tavaly nem. Hogy gondoljátok, erre van kilátás?

Köszönöm előre is!

2015. júl. 5. 06:19
 8/32 anonim ***** válasza:

Mert ha az első évet költségen kéne vinned és 2millió 1 százezerbe fájna abból ne lenne jó életed Debrecenben? Vagy hogy tervezted ezt?


Alapból lekoccolós diploma az orvostudományi, ausztriában is érdemes próbálkozni.

2015. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem az első diplomám, kedves előttem szóló, így korlátozott az állami féléveim száma. Néhányat mindenképp ki kell fizetni, s úgygondoltam, mindegy hogy a képzéseelején vagy végén! S mivel nem 18 vagyok már, nemigen tehetem meg, hogy kényem-kedvem szerint rohangálok, ugyanis van egy családom, egy budapesti életem. :) Most, hogy a magánéletem is hozzátettem, remélem, teljes a kép! :)


A Bécsben lévő egyetemről hallottam ugyan, de mivel nem beszélek németül, és sajnos ez sincs közeleb, mint bármelyik hazai, vidéki orvosi egyetem, sajnos nem vagyok előrébb vele, de köszönöm! :)


A kérdésemre még mindig viszonylag kevesen válaszoltak, így várom a hozzászólásokat! :)

2015. júl. 5. 11:27
 10/32 anonim ***** válasza:

Szerintem kaptál már választ, többet is, kristálygömbje meg egyikünknek sincs, gondolom, csak tippelni tudunk:-)


Ha úgy érzed, ez segít, akkor az én tippem: SOTE ÁOK fizetős: 430 pont.


23-án úgyis kiderül.

2015. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!