Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyermekem első osztályos...

Gyermekem első osztályos lett, az iskolában viszont nem abba az osztályba került, amit beírtunk. (önkormányzati suli) A barátai mind a másik osztályba kerültek, ebbe pedig olyan gyerekek, akikekkel nem szívesen lenne osztálytársak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek ha szóvá teszem az igazgatónál, az iskolában hogy vegyék át, a gyereken fog csattani az ostor. ( de a baj az, hogy lehet így is)
2015. jún. 23. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismertek esetleg egy tanárt az iskolában, akinél lehetne érdeklődni?

Én vagyok annyira naiv, hogy bízzak abban, hogy ha a helyedben előadnám a tényeket (gondolom, megvan az oka annak, hogy nem akar azokkal a gyerekekkel egy osztályban lenni), akkor meghallgatna az igazgató is, és segítene is valahogyan...

2015. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Attól, hogy megkérdezed, hogy van-e lehetőség osztályváltásra, még nem fog a gyereken csattanni az ostor. Nem közölni kell vele, hogy tegyék át, hanem megkérdezni, hogy egyáltalán lehet-e valamilyen módon.

Amúgy meg nem kötekedésből, de szerintem ez a hozzáállás lesz az, ami a gyereked életét tönkreteszi majd az adott osztályban, ha nem mehet át. Honnan tudjátok, hogy nem szívesen lenne az osztálytársa többtíz gyereknek? Mindegyiket ismeritek személyesen, és mindegyikkel van már negatív tapasztalata vagy mi?

2015. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Ne féljél kinyilvánítani az akaratodat, néma gyereknek anyja se érti szavát. Ma nem az igazgató a nagy úr egy iskolában, hanem a szülő. Vadásznak a gyerekekre, akik hozzák a fejpénzt. Ne legyél gyáva, gyávasággal még soha semmi nem oldódott meg, a gyerek meg addig fog szenvedni, amíg már lelkileg összetörve fejvesztve fogtok menekülni másik iskolába. Itt van pont egy ilyen kérdés, ezt akarod? http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..
2015. jún. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
A gyereked jövőjéről van szó, ne félj az érdekében cselekedni. Ahogy írták kérdezd meg, végső esetben az iskolaváltás is szóba jöhet, ha tényleg nem tud a gyerek beilleszkedni..
2015. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Tehát a te gyereked személyen ismeri az összes jövendőbeli osztálytársát? Érdekes.. Gimiben is ezt játsszátok majd, hogy addig váltogatjátok az iskolákat és az osztályt amíg nem olyanok közé kerül akiket ismer?? :)
2015. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Azt hiszem, ez a dolog egy kicsit fel van fújva :-(

Egyszerűen oda kell menni az igazgatóhoz, és megkérni, hogy a gyerek barátai abba az x osztályba járnak, nem mehetne-e át? A gyermekek elosztásakor nyilván nem tudják, ki a barátja, ki nem? Könnyen lehet, hogy a másik osztályban is lesz olyan , aki meg pont ebbe az opsztályba szeretett volna jönni, s egy egyszerű cserével megoldható :-)


Meg aztán nem értem, miért menne tönkre a gyerek lelkileg? Aligha hiszem, hogy az egész osztály elvemült lenne - speciel a fiam legjobb barátja az eltt, akivel eleinte útálták egymást :D


Meg aztán azt gondolom, egy bizonyos foki persze óvni, védeni kell a gyereket, de azért nem árt, ha az ÉLET-re neveljük: később, a többi iskolában, a munkahelyen mindig csak szimpatikus emberekkel fog együtt lenni? NEM! Meg kell tanulni elfogadni az ilyen helyzetet is elfogadni és kezelni. Szerintem...

Nem biztos, hogy akkor teszek jót a gyerekemnek, ha bezárom egy búrába, aztán felnőtt korában találkozik a valósággal (és döbben meg)

2015. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: azt elfelejtettem leírni. azért merem ezt a csere dolgot javasolni, meg az igazgatót, mert a mi sulinkban, ahová a fiam jár, az első osztályban tanévnyitó után olyan csere-berék voltak, hogy a végén már a tanárok sem tudták, ki jár hozzájuk :D Jó, kicsit túloztam, de ahol megoldható volt, megtették :-)
2015. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
De nem is kell szándékosan kitenni fölösleges traumának, mert azzal se teszel jót. A rosszat csak akkor kell vele elfogadtatni, ha nincs más megoldás, ha elkerülhetetlen. De szándékosan, nevelési célú edzésprogramként?! Hát az igencsak ridegtartás!
2015. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Trauma? Hát az hatalmas trauma, ha ismerkedni kell. Az ilyen kölykökből lesznek a haszontalan nyámnyila kis szarok.
2015. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

8-as, nem értelek, ne haragudj kérlek.

Arról van szó, hogy egy olyan osztályban kellene kezdenie, "akikkel nem szívesen lenne osztálytársak".

Elsőben??? Amikor nem is ismeri, nem ismerheti az egész osztályt!


Amúgy szívesen bemutatnám a "ridegtartáson" nevelt gyerekemet :-) Bár egyedül nevelem, de nincs agyon ajnározva, ismeri a pénz értékét, tudja, hogy meg kell dolgozni érte, nem hullik minden az ölébe, stb. De nem "dicsekszem" tovább, pedig lenne mivel bőven :-)

Ja, és ő is járt olyan osztályba, ahol voltak problémás gyerekek, de mégsem lett idegroncs belőle.


Ja, de egyébként nyugodtan húzzatok le (ja, bocs, már megtörtént :D ), mert én vagyok a gonosz mostoha, aki szívtelenül "ridegtartáson", szerintem csak az életre való nevelésen, tarja gyerekét :-)

2015. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!