Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell jelentkezni...

Hogyan kell jelentkezni egyetemi kollégiumokba?

Figyelt kérdés
Halvány lila fogalmam sincs róla és félek, hogy esetleg emiatt lecsúszom róla vagy nem küldök be megfelelő papírokat hasonlók. Azt sem tudom, hogy egységesen zajlik a felvételi vagy minden egyetemen más-más, mivel én ha minden jól sikerül a Debreceni Egyetemen kezdem a tanulmányaim :)

2015. júl. 20. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
előbb várd meg, hogy felvegyenek, aztán meg fogod kapni a szükséges információkat, legalábbis SZTE-n kiküldték
2015. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
igen, felvétel után kb egy hétre kapni fogsz egy levelet, abban benne lesz minden infó a beiratkozásról és a kolis meg szoctámos jelentkezésről. Nem maradsz le semmiről. Egyébként kelleni fog apehos igazolás a szüleid keresetéről, egy igazolás a lakcím nyilvántartóból, hogy hányan éltek egy háztartásban, és ha van tartós betegségről, fogyatékosságról papír akkor annak a fénymásolata is kelleni fog.
2015. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

én ma kaptam egy emailt a felvitől, hogy ha felvesznek, az egyetem (sze) hétfőn fog küldeni egy emailt a további tudnivalókról

gondolom az fogja tartalmazni a kollégiumról és a többi tudnivalóról szólókat


ilyet szerintem minden egyetem küld majd a jövőhét folyamán

szóval ne aggódj, semmiről se vagy lemaradva, a kollégiumi jelentkezés majd csak azután kezdődik, hogy megvan kit hova vettek fel

most nem is lenne sok értelme :)

2015. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg utána lehet érdeklődni, hogy mi alapján van a felvételi, mert nálunk pusztán szociális alapon volt és ahhoz nehéz összeszedni a papírokat, ha tényleg rászoruló vagy (nálunk volt aki -250 ponttal került be, mert jól adta be a felvételit, a plusz pontosokat meg elrontották (hiszen nekik több papírt kellett beadniuk)). De ha nem szociális alapon megy, akkor csak arra lehet érdemes figyelni, hogy legyen időd a felvételi beadás várható időpontja körül és ne akkor menjetek nyaralni, vagy ha igen, akkor is legyen neted.
2015. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ha szociális helyzet alapján döntik el, akkor jobb ha elkezdek egy lakás után kutatni, csupán annyit tudok felmutatni hogy 95km-re lakok az egyetemtől, ezen kívül egyke vagyok, nincs senkinek semmi fogyatékossága, szüleim átlaghoz képest "jól" keresnek.
2015. júl. 22. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 100 km-re lakok az egyetemtől, távolságra kemény 4 pontot kaptam tavaly is és idén is. :S :D

Fognak küldeni egy nagy csomagot neked postán, benne lesz egy csomó információ mindennel kapcsolatban. Először hálózati azonosítót kell csinálni, majd ezzel vagy a neptun kódoddal be kell lépned a koli.unideb.hu oldalon és bal oldalon lesz olyan menü, hogy elsőéveseknek jelentkezés, aztán ott ki kell tölteni egy csomó mindent, papírokat össze kell szedni és feladni postán, plusz ugye ott az oldalon kitöltöd elektronikusan.

2015. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!