Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem felvételi?

Orvosi egyetem felvételi?

Figyelt kérdés
Valakitől olyat hallottam,hogy Magyarországon ha van annyi pontod amennyi kell orvosira akkor felvesznek felvételi nélkül. Nekem ez hihetetlennek tűnik. Az emelt szintű biosz és kémia mellé még kell felvételi vizsga is, nem? Különösebben a Semmelweis Egyetemre gondolok

2015. júl. 21. 02:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell egyik orvosira sem külön felvizsga. Ha eléred a felvételi ponthatárt, akkor automatikusan fel is vesznek. Utána már csak be kell iratkozni. A két felvételi tárgy viszont nagyon hangsúlyos, ezekből csinálj nagyon jó érettségiket és sínen vagy.
2015. júl. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, felvételi vizsgát akartam irni. :)
2015. júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg is látszik a hallgatók szinvonalán, hogy nincs már felvételi. Most nem az orvosisokra gondolok elsősorban, hanem a 2-es, 3-mas érettségivel is bejutó informatikus, mérnök hallgatókra.
2015. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én Szlovákiában élek és itt az orvosira van külön felvételi bioszból és kémiából is 1000-1000 kérdésből. Azonban ide nem kell emelt szintű érettségi. Amikor hallottam az egyik magyarországi ismerősömtől, hogy ide nem kell felvételi vizsga nagyon meglepődtem. Szerintem jövőre megpróbálkozom vele, inkább tanulnám az anyanyelvemen.
2015. júl. 21. 15:17
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Hát, kedves előző válaszoló, kettes, illetve hármas érettségivel már senki sem jut be, hiszen 280 a minimum ponthatár, ami azt jelenti legalább 2 db 70%-os érettségi kell, tudtommal az egy erős négyesnek számít.... na és persze halkan jegyzem meg, ez a ponthatár csak nagyon kevés helyre elég, szóval...
2015. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ha elnézed a követelményeket, akkor érthető.

Emelt biológiát és kémiát/fizikát kell teljesíteni.


Ha egy ember duplázással megy (érettségi eredmény*2 + 50 pont/ emelt):

(80+80)*2 + 100= 160*2 +100 = 320+100 = 420

420 ponttal Semmelweis egyetemre nem tudsz bekerülni.

440-nel már szinte biztos, de ahhoz 85%-ot kell teljesíteni mind biológiából mind fizikából/kémiából.


Tehát aki túlélve a humán beállítottságú oktatást még annak tetejében időt fordít arra, hogy felkészüljön két természettudományos emeltre már önmagáért beszél.

2015. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem kell már felvételit írni az egyetemre. Azaz elv, hogy, ahol megkövetelik az emelt szintű érettségit (mint példul az orvosi), az megfelel annak, mintha felvételit írnál, mert elvileg olyan nehéz az emelt, mint anno a felvételi volt. Aztán erről mindenkinek megvan a maga véleménye :) De itthon nem kell már felvételit írni, helyette emelt szintűt kell lerakni.
2015. júl. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
12:49 es válaszolónak üzenném, hogy a 2015 ös ponthatár a Semmelweis orvosira 380 pont volt !! Nem irtam el semmit, én se akartam elhinni elsőre... [link]
2015. júl. 24. 13:17
 9/11 anonim ***** válasza:
SE-ÁOK-ra a ponthatár 435. Az a 380 valószínűleg a PTE-ÁOK ponthatára.
2015. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szörnyen el vagytok tévedve... :D Az csak központi ponthatár, a SE-ÁOK ponthatára 435 lett, a vidékieké is 410+/-5
2015. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!