Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Jaschik Álmos...

Mit gondoltok a Jaschik Álmos Művészeti szakközépiskoláról?

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy jó ötlet lenne oda felvételiznem de helyileg az lenne a legjobb suli. Legjobban azoknak a tanácsát észrevételét kérném akik ismerik oda jártak, járnak!

Előre is köszi



2015. júl. 22. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Oda jelentkezz, ahová menni akarsz, ne oda, ami közel van. :)

De, én voltam ott nyíltnapon, a padtársam oda megy és nagyon belemerült az információkba. Azt őpk is kijelentették, hogy a természettudományokban (kémia, fizika) ugyan csak nem jeleskednek, inkább a szakközépiskolai tantárgyakra fektetik a hangsúlyt. Úgyhogy, mindenképpn gondold meg, oda mész-e, mert onnan nagyon nehéz lenne foglalkozást váltani, így csak a művészeti téren tudsz majd csak elhelyezkedni/továbbtanulni, hacsak nem nagy az önszorgalmad.

Mindenesetre, nekem nagyon szimpatikusak voltak a diákok munkái, így ha tényleg oda akarsz menni, ilyen téren dolgozni, megéri. :)

Viszont azért lássuk be, grafikus szakra nagyon sok jelentkező akad, nem árt körbenézni. Nekem az üvegműves tetszett a legjobban, de a többit se ártana megfontolni, hisz mindegyiknél nagy a hangsúly a rajzoláson.

2015. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem ajánlom az iskolát. Kivéve persze ha nem akarsz kikészülni, illetve a tanárok (.."tanárok") megalázását hallgatni. (tisztelet a kivételnek)

Semmit nem tanítanak, az internet lehet az egyetlen tanárod. Kivéve ha tövig benyalsz nekik.

Idén végeztem abban az "iskolában" (grafika), így friss élmények.

2015. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Látom dekoratőrre mennél, arról sem hallottam sok jót évfolyamtársaktól. (előző voltam)
2015. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan panaszkodnak arra az iskolára, de én szeretek odajárni (most leszek végzős). Szerintem a diákok erősen túldramatizálják a dolgot. És mielőtt jönnének a támadások, nem, nem vagyok benyalt kiskedvenc.

De nem egyszer volt olyan például, hogy egyik nap mindenki nyavalygott, hogy dolgozat lesz ebből meg abból, aztán kiderült, hogy elmaradnak az órák és helyette egy előadást fogunk megnézni, erre meg mindenki nyavalyogni kezdett, hogy miért kell nekik előadásra menni. Persze, ez egy igen apró töredéke a Jaschik-dolgoknak, de talán érzékelteti, hogy a diákok mennyire hajlamosak a fától nem látni az erdőt.

Félreértés ne essék, igenis vannak súlyos hibái az iskolának, de mi az, ami tökéletes?


Egy másik kérdésnél írtam egy részletesebb szöveget a saját meglátásaimról. Bár elképzelhető, hogy csak én vagyok túl toleráns ezekkel kapcsolatban, de szerintem tényleg nem olyan rossz ez az iskola, mint ahogy a szóbeszédek tartják. :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2015. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszont az első hozzászólónak teljesen igaza van. A természettudományok tényleg nem az iskola erősségei. Nem csak más irányba nehéz elmozdulni, de ha pl. úgy döntesz, hogy mégsem szeretnél művészeti suliba járni, alig van esélyed átkerülni egy másik iskolába (főleg gimnáziumba): hacsak nem kezded elölről a szakközépiskolás tanulmányaidat.
2015. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha esetleg érdekel az én véleményem is az iskoláról, kérlek írj egy privátot, most eléggé sietek, de ebbe az iskolába járok, és elég sok mindent tudnék mondani szerintem. :)
2015. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!