Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Jaschik...

Mi a véleményetek a Jaschik álmos Művészeti Szakközépiskoláról? (Bp. , Illatos út)

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik oda jártak vagy járnak. Szeretnék indoklást is a válaszhoz. (Tehát ne csak ennyit, hogy "Jó/Nem jó")Ilyenekre vagyok kíváncsi:oktatás színvonala, tanárok, diákközösség, továbbtanulási és elhelyezkedési lehetőségek és esélyek.
2013. szept. 1. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Budapest legtrágyább utcájában van.


Amúgy, ha művészeti szakközépbe szeretnél menni, ott a rendes Képző -és Iparművészeti, a "Kisképző". Onnan a legjobbak a továbbtanulási lehetőségeid, színvonalas suli és jó a közösség is, általánosból a legjobb barátnőm odament, és ma már egyetemista.

2013. szept. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mi is a Kisképzőt néztük ki,csak gondoltuk, második helyre beírjuk ezt, ha oda nem vennék fel. Várok még további véleményeket.
2013. szept. 6. 15:17
 3/15 anonim válasza:
100%

A szakközépiskola része 9-12 nekem nagyon nem szimpi, mert az ottani emberekről sugárzik a 'szarazélet' gondolkodásmód, néhány kivételtől eltekintve. Nem is valami jó tanulók, nagyon sok volt a bukás tavaly is, legalábbis én ezt hallottam az igazgatótól.

Az OKJ-s (2 éves) képzés más, oda normálisabbak járnak, és a tanárokkal is meg vagyok elégedve, mert rendesek és jól tanítanak, komolyan veszik a tanítást (most egyébként új rendszert vezettek be, és a képi és alkalmazott grafikus szakokat összevonták, így 4 évnyi anyagot zsúfoltak 2-be, szóval nehezebb dolguk van a tanároknak, de látszik, hogy igyekeznek). A tanárok szájából azt hallottam, hogy sok jaschikos tanulót vesznek fel arányában a felsőoktatásba, viszont elhelyezkedni egy OKJ-s végzéssel (nem csak ezeknél az ágaknál) nem sok esély van, és ez a képzés egy ugródeszka az egyetemre vagy főiskolára. Ráadásul sokat számít az, amit ezalatt az évek alatt megtanulhatunk, mert olyan dolgokat is tanulunk, amiket a középiskolákba nem, és mégis az elvárják egyetemen/főiskolán.

2013. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szia sorstárs:) én is a jaschikba szeretnék menni:)
2013. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Én csak okjre jártam oda

Ha leszarod - szar suli.

De nem ülhetsz a babérjaidon abban a suliban. Ha igyekszel, és megpróbálod kihasználni a lehetőségeke amiket ad, akkor komolyan fejlődhetsz ott.

Persze elég szarul szerveznek meg mindent, de ez minimálisan befolyásolja a oktatás szintjét.

2013. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 dak11 válasza:
79%

Így 7 hónappal a kérdés kiírása után úgy érzem kicsit már lecsúsztam...nem tudom segíteni fog-e valamit a válaszom, de én nagyon szeretem a Jaschikot :)

Oktatás szinvonala: egyértelműen nem egy olyan suli amitől vért fogsz ízzadni de megtanítják azt amit kell és jól. Kilencedik osztálytól már gyakorlati oktatások is vannak és emiatt magas óraszámban vagyunk bent. De nem olyan vészes :)

Tanárok: jó fejek lehet velük beszélgetni viccelődni, jól tanítanak de persze ha kell tudnak agyon szigorúak lenni, persze van akit vissza küldenénk oda ahonnan jött. meg vannak tanárok mosolygós egyessel...A tesi és gyakorlati tanáromat eszméletlenül imádom, nagyon jól csinálja amit csinál :D

Diákközösség: Ha-Ha-Ha... A suli nem igazán ismeri a szót...XD inkább az osztály közösségek a jók. A suli nem tud rendesen megszervezni semmit ezért általában a rendezvényekről vannak jópáran akik ellógnak.

Továbbtanulás elhelyezkedés...: na erről nem tudok mit írni mert ott még nem tartok de ugyan olyan mint a többi. Ha jók az eredményeid felvesznek az egyetemre.

A suliban minden szaknál van +1 év az érettségi után amikor már csak szakmai óráid vannak (dekornál érettségi +1-dekor +1-lakberendező)

Elég sok bukás van az iskolában mert ellógják és lusták.... Sokan lehúzzák mert csak azt látják amikor kijövünk a suliból és ledöbbennek milyen emberek járnak oda... Ez csak azért van mert művészeti suli és kifejezzük az egyéniségünket XD

Meg persze a gettó környék... Abszolút nem vészes :) Szerintem megéri néha napján nézni hogyan tolják a szinesfímet az úttest közepén a tesco-s bevásárlókocsiban :D

Ennyi lett volna:) remélem tudtam valamit segíteni:)

2014. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de közben felvettek a Kisképzőbe. Arról is hallottam jót is, rosszat is. Hát, majd kiderül.
2014. júl. 27. 09:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Grat!:) Jó hely az, ne aggódj.
2014. júl. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bízom benne. Nagyon örülök, hogy felvettek.
2014. júl. 27. 11:23
 10/15 anonim válasza:
100%

Heló,


a lényeget már leírták előttem, és már nem aktuális Neked, de későbbi nézelődők kedvéért én is beszámolok, most futottam bele a kérdésedbe.


Sokan azt gondolják a képzésről hogy olyan mint egy középsuli, mert onnan jönnek át, és a környezet is stimmel. A lényeg ha valamit a Jaschikban el akarsz érni, minden eszközt a kezedbe adnak, nagyon jól tanítanak, de ha nem veszed komolyan hogy magadért dolgozz, nem jutsz vele sokra. Ebben sokkal jobban hasonlít egy egyetemre.


Továbbtanulási és elhelyezkedési lehetőségek:

Én nem tanultam tovább (akik komolyan vették magukat azok viszont bejutottak egyetemre), de szakvizsga után két héttel felvettek az ország egyik legnívósabb ügynökségéhez gyakornoknak, ami több éve a munkahelyem. Amit a főnökeim kiemeltek velem kapcsolatban az a szoftverismeretem volt, amit leginkább a Jaschiknak köszönhetek és Ámon György tanár úrnak. :)

2017. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!