Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélne nekem valaki az ELTE...

Mesélne nekem valaki az ELTE matematika alapszakáról?

Figyelt kérdés

Nem adtam be idén a jelentkezésem, de szeretnék matematikát tanulni, azért érdekelne az odajárók, vagy az ott végzettek tapasztalatai


-Mely tárgyak voltak a legnehezebbek? Hogyan küzdöttetek meg vele?

-Mennyire volt nagy a különbség az egyetem és a középiskola között?

-Középiskolában mennyire mélyültetek el a tananyagba?

-Az alkalmazott matematikus szakirányra szeretnék menni, ha jól olvastam, ehhez az első évben intenzív szinten javasolt tanulni a tárgyakat, ehhez a szinthez milyen mély matematikaismeretek szükségesek?

-Jártatok-e középiskolában versenyekre?

-Éreztétek-e, hogy nagyon sok az anyag és elvesztek benne? Hogy sikerült túljutnotok ezeken a nehézségeken?

-Mikor kezdett el érdekelni a matematika?


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!


Egy pár adat rólam is: Gyerekkoromba kezdtem el érdeklődni a matematika iránt, nagyjából amikor a felső tagozatba mentem. Gimiben matematika tagozatra jártam és 3 éve érettségiztem. Nagyobb versenyekre nem mentem (sajnos), de a szabadidőmben szívesen matekozok és az informatikával is gyakran foglalkozom, ebből a két tárgyból jártam előkészítőre.



2015. júl. 24. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok hozzászólni a témához,de ha rám hallgatsz,akkor nem jelentkezel. Ismerek egy ilyen személyt aki már néhány éve elvégezte,és azóta sincs munkája. Ha jól megy a matek,akkor valami műszaki vagy gazdasági szakot kellene nézned. De ez a te döntésed.
2015. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Ne hallgass olyanokra, akik kizárólag azt nézik, mivel lehet sokat keresni. Csináld azt, ami érdekel!

Arra pedig készülj fel, hogy nem sokban fog hasonlítani a középiskolai oktatásra. Kb. annyiban, hogy reggeltől estig tart.

2015. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!