Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen hely a nemzeti közszolg...

Milyen hely a nemzeti közszolgálati egyetem honvédtisztképző kar? Többi lent

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm nagyon szeretne a nemzeti közszolgálati egyetem honvédtisztképző karára menni katonai vezető szakra de sem neki sem nekem nincsen olyan ismerősöm aki oda járt vagy járna. Tulajdon képen az érdekelne milyen maga az iskola milyenek a tanárok a diákok mennyire nehéz az iskola milyen bent az élet és hogy diploma után milyen területen tud elhelyezkedni a honvédségen belül ? Eddig csak annyi infónk van ami a Felvi.hu található. Valamint a képzési költségre ott azt írták hogy az államilag támogatót ez akkor olyan mint az ösztön díj ?

2015. júl. 30. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Államilag támogatott, tehát nem kell fizetni tandíjat, szállást (bentlakásos), egyebet.

Nehéz, de melyik tisztességes egyetemet könnyű elvégezni? Tanárok vegyesek, mint bármelyik egyetemen.

Az élet bent jó, általában az oda járók nagyon örülnek hogy oda járnak.

A diákok nyitottak, kedvesek, kommunikatívak, legalábbis a legtöbbjük ilyennek bizonyul. Nem olyanok mint pl. a Corvinuson, ahonnan néha nagyon rossz dolgokat hallani.

Az iskola "katonás" az biztos, de ez jó, hiszen ezért választja az ember.

Hogy milyen területen tud elhelyezkedni, az a választott szaktól, és a későbbi szakosodástól függ.

A bejutáshoz nem elég összevakarni a szükséges pontot, hanem leletet kell gyűjteni jó előre, van fizikai, egészségügyi és pszichikai alkalmassági (ez a három Kecskeméten), van pályaorientációs beszélgetés (és mellesleg nemzetbiztonsági átvilágítás).

2015. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ tehát akkor az a támogatót dolog ez nem olyan min mondjuk a gépészmérnöknél vagy egy mérnökinformatikusnál mert azt halottam aki ilyen szakokon tanul és az állam finansziroza a tanulást annak 10 éven belül a képzési összeg felét vissza kell fizetnie az államnak. Hát ismerősömet első sorban olyan terület érdekelné amiben a terepen tudna dolgozni akkor milyen szakirányt kellene választania ?
2015. júl. 31. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tandíjat a többi egyetemen akkor kell visszafizetni, ha külföldre mész egyetem után vagy nem végzed el a képzést.
2015. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ tehát akkor komoly egy egyetem az NKE nem az a fajta hogy minden este be baszok fajta. A katona tiszteknek ott milyen tantárgyaik vannak mire kell nagyon rá feküdni ?
2015. júl. 31. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:

A katvezes szakot ajánlom a barátodnak az alapján amit írtál (de egyébként a többin is mennek terepre).

Tantárgyak tekintetében elég fontos például a matek, tesi.

2015. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ akkor katonai vezető ilyen végzettséggel milyen pozicióban tud el helyezkedni ?
2015. aug. 1. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!