Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felnőtt fejjel tanulóktól...

Felnőtt fejjel tanulóktól kérdeznék: 3 gyerek és jól működő karrier mellett ti váltanátok?

Figyelt kérdés
Jól fizető munkahelyem van, levelezőn tanulva meg tudnám ezt is tartani, de nem tudom, megengedjem -e magamnak ezt? 3 gyerekünk van, segítség nincs, de a férjemmel együtt tesszük, amit kell, így nincsenek szervezési gondjaink. Hitel van valamennyi, de egy-két év alatt lejár, a férjem fizuja nagyon jó, annak kifizetését nem kockáztatnánk, szerintem. Jó a munkám, rugalmas, jól fizet eléggé, de előmenetel nincs, csak a szokásos dolgok, és mókuskerék, ez már így marad, ha én magam nem rontok el semmit. 34 éves vagyok, és akár a következő 40 évben csinálhatom, amit most, de ez nem lelkesít, sőt, inkább elkeserít, hogy nincs benne már semmi új, semmi több, semmi más. Csak mindig ugyanaz. A pénz sosem érdekelt annyira, ez nem motivál eléggé. Nagyon sokáig kerestem azt, ami igazán nekem való lenne, és egy ilyen átlagos, nem utálom-nem szeretem munkám lett, elvagyok vele, és jól csinálom, elégedettek velem mások. Nemrég, egy éve jöttem rá, mi az, ami igazán megmozgatna, amit szívvel és szenvedéllyel tudnék csinálni, de sok tanulással, a korábbi diplomáim miatt már tandíjjal és persze idővel járna, ha belevágnék. Indul levelezőn, nem megvalósíthatatlan. Ti mit döntenétek? Mennétek továbbtanulni, vagy maradnátok ott, ahol vagytok, hisz ez már biztos, felesleges kiadás, idő, energia, pénz lenne egy új területen újra kezdeni mindent?
2015. júl. 31. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennék továbbtanulni ha van rá pénzem és örülnék, hogy még idejében megtaláltam azt, ami igazán érdekel!
2015. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha megtartom a munkám a végsőkig, akkor igen, amit keresek, abból simán ki tudom fizetni a tandíjat és jegyzeteket, és az utazási rész sem gond, közel van a suli. Csak úgy érzem, a gyerekektől veszem el azt a pénzt. Mert ha 5 évet számolok, és a tandíjat, jegyzeteket, egyéb költségeket, akkor jelentős az összeg, amit "magamra pazarolok". Persze, nekik is nyitottunk megtakarítást, és nagyon igyekszünk sokat félretenni nekik, mire útrakelnek az életben, de vajon ez nem luxus, amit meg akarok engedni magamnak? Vagy ilyen áldozatokat nem érdemes hozni, metr fontosabb a boldogságom és elégedettségem az életemmel, mint a pénz? Ilyen és ehhez hasonló gondolataim vannak, ami elbizonytalanít. Ezért is írtam már a kérdésben a gyerekeket, hogy ha valakinek vannak, tudja, milyen nyomás az az ember életén, hogy nekik "mindenük meglegyen".
2015. júl. 31. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, megértem a hezitálásodat. Nem tudom, hány évesek a gyerekeid, de ha már csak 1-2 évre vannak az egyetemtől, akkor talán érdemesebb kivárni még azt a pár évet. Így már te is jobban látnád, hogy mennyi pénz is kell, és van-e biztos keret a te képzésedre. Neked meg azon már nem múlik szerintem. Ha viszont még messze vannak, akkor szerintem vágj bele. Mire odáig eljutnak, lesz 2 diplomád, és meg tudod majd teremteni a szükséges feltételeket.
2015. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

6, 4 és 2,5 évesek :) odébb van még az egyetemük :)

Relative később jöttek a gyerekek. Elég korán kellett volna vállalnom, ha már egyetemnél tartanánk :) Még csak 34 éves vagyok. :)

2015. júl. 31. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem semmi akadálya nincs. :) Ha 5 évet számolunk, a legnagyobb gyereked is 11-12 éves lesz mire befejezed. Az utána lévő 6-7 évben meg még bőven összegyűjthetsz annyit, hogy legyen nekik is elég pénz a taníttatásra. :)
2015. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!