Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti elolvasátok a kőtelező...

Ti elolvasátok a kőtelező olvasmányt? Szűleitek nem szolnak érte?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 20:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Mármint miert nem szólnak? Azért, mert elolvasom? Azért nem.

Amúgy volt olyan, amit nem vastam végig, pl A magyar nábob és Az egri csillagok (asszem ennyi). Viszont gimiben már nem hagyhatok ki egyet sem, mert sokat foglalkozunk velük és ha nem olvasom el, akkor nagyon lemaradok, nem tudok haladni.

2015. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam el csak a rövidítetteket, de abból 2-3-4 félét is. Végeredményben jobban tudtam, mint aki kiolvasta. :)
2015. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
bevallom a gimi végére már annyira rossz volt némely kötelező hogy nem volt erőm sem kedvem még egy értelmetlen irracionális,absztrakt hülyeséget elolvasni...azonban a te helyesírásodná! rosszabbat régen nem láttam,kérdésed 9 szavából 4ben nagyon durva nyelvtani hiba van...az olvasás ezt nagy mértékben tudja javítani,tehát ha valamire szeretnéd vinni az életben javaslom olvasd el őket ;)
2015. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam el az összeset végig, bevallom. Volt, hogy rövidítettel 5öst kaptam olvasmány ellenőrzőre, máskor meg amikor elolvastam rendesen az egészet, csak 3ast...De igyekszem elolvasni őket és nem a jegyek miatt:) Amúgy a szüleimet ez nem igazán érdekli, az én bajom, ha nem olvasom el.
2015. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
nem olvastam el. 12 evig kitűnő voltam, most egyetemre megyek. szeretek olvasni, de nem kényszerből. van nekem sajat ízlésem, amit a magyar tanár módszeresen leszolt(szenny, ponyva stb) az hogy inkább ez áll közelebb a fiatalokhoz témát és nyelvezetet tekintve nem számít... Inkabb olvassunk kőszívű ember fiait.. na persze... mindig is utaltam ezt a reszet a magyarnak. évi 100 konyv is elofordult nalam. nem szegyellem, hogy nem olvastam a kötelezőket. anyaekat meg nem erdekelte, amíg jó jegyet kapok es latnak konyvet a kezemben. a magyar tanar meg bekaphatja. (ha normális lett volna lehet elolvasom őket, de olyan szinten unszimpatikus volt, hogy el se lehet mesélni)
2015. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Én az összes kötelezőt elolvastam, idén érettségiztem. hasznos volt, szerintem, és egyik sem volt túl nehéz olvasmány.

A szüleim sosem szóltak, viszont az öcsémet nyaggatják.

2015. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
érettségim is otos lett, pedig konyvet huztam
2015. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Szerencsére most nyáron nem kell elolvasnunk. Mert majd hangos könyvbe halgatjuk. Jővőre ha lesz kötelező. Akkor ,hogy győzem meg a szüleimet ,hogy nekeljen elolvasnom?
2015. aug. 3. 21:52
 9/27 anonim ***** válasza:
A gimi első 2 évében még elolvastam és az azt megelőző 8 évben is. Még kisebb koromban anyám elhitette velem, hogy fontos ezeket elolvasni. Aztán rájöttem, teljesen fölösleges mivel órán végigvesszük az egész könyvet és noha a tanár mindig feladta az olvasónaplót, de úgy könyvelte el, hogy úgy se olvassa el senki se, ezért sosem nézte meg. Életem egyik legjobb döntése volt az amikor felhagytam a kötelezők olvasásával mert borzasztó érzés a szünidő nagyját ezekkel tölteni, főleg, hogy egyik se érdekel. Amúgy az olvasással nincs bajom, de én nem történeteket szeretek olvasni hanem inkább tudományos cikkeket, tanulmányokat, valós dolgokat. Amúgy ötösre érettségiztem magyarból és már az egyetemre is felvettek (jogász).
2015. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Életem, ahogy elnézem a helyesírásodat, rendkívül nagy szükséged van olvasásra. Kezdj neki most rögtön, szünet van, ráérsz. (Igen, mindet elolvastam egykor.)
2015. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!