Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én vagyok akár az egyetlen...

Ha én vagyok akár az egyetlen ember az egyetemen, akinek még nincsenek meg x tárgyak, akkor is kötelesek meghirdetni?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, hogy egy fél évre passziváltatnom kell majd magamat. Viszont a képzés, amin vagyok, idén indult utoljára, tehát jövőre már nem lesznek elsősök. Ha rajtam kívül mindenki elvégzi most az órákat, csak nekem kellenek majd a kurzusok jövő ősszel, akkor is kötelesek őket meghirdetni? Vagy megtehetik, hogy egy ember kedvéért nem indítanak el semmit és nem diplomázok le?
2015. aug. 3. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem hirdetik meg, elvileg kérvényezheted, hogy meghirdessék. Nekem is kellett ilyet kérvényezni, mert az utolsó félévemben csupa olyan kötelezően választható tantárgyat hirdettek meg, amiket már korábban elvégeztem, és nekem egy tárgy még kellett volna az abszolutóriumhoz. Nem emlékszem, milyen kérvényt kell írni, de én a TO-ra mentem a problémámmal és ott megmondták. Mondjuk nekem egyetlen tantárgyról volt szó, és azt utána mások is fel tudták venni rajtam kívül. A te problémád valamivel összetettebb, de a megoldást akkor is a TO-n keresd.
2015. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit furcsállom, hogy te vagy az egyetlen ember, akinek nincsenek meg bizonyos tárgyai. Másrészt viszont valameddig kötelesek meghirdetni a kifutott tárgyakat is, ezeket a TVSZ és egyéb tanulmányi szabályzatok szabályozzák.
2015. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
2. válaszoló, a kérdező passziváltatni fogja magát. Most még az egész évfolyamának hiányoznak tárgyak, de szeptembertől a többiek suliba mennek, ő viszont nem, így ő marad egyedül 1 év múlva, akinek hiányozni fognak tárgyak.
2015. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, és gondolod, hogy aki most elkezdi, azok közül mindenkinek minden meglesz? 1 év múlva biztosan újra meghirdetik a tárgyakat, szerintem még 2 év múlva is mindenféle kérdés nélkül. Nálunk még 2005-ben megszűnt osztatlan képzések tárgyai is meg vannak hirdetve (persze ez már nyilván a másik véglet). De az biztos, hogy itt nem 1-2 évről szól, mert akkor még amúgy is aktívan veszik fel a tárgyakat, viszont 10 évvel később már max. 1-2 ember, akik az egyetem belső szabályai miatt tehetik meg ezt.
2015. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!