Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetem (SZTE) a honlapr...

Ha az egyetem (SZTE) a honlapra feltesz egy órarendet, melyben a csoportbontott órák is szerepelnek, akkor valószínűleg a benne lévő tárgyak csak ezekben az időpontokban lesznek elérhetők?

Figyelt kérdés
Valamint amik benne találhatóak kötelezően választható tárgyak, azokat muszáj választanom? Amik nincsenek benne de én fel szeretném venni, akkor majd nekem kell olyan időpontot keresnem, ami nem ütközik a többi órámmal? HELP

2015. aug. 4. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A kötvál és szabvál tárgyakból megvan szabva, hogy hány kreditet kell teljesítened a képzés során.

Minden félévben kerül meghirdetésre köt és szabvál tárgy. Azokból csak a neked tetszőeket kell felvenned. Ha van meghirdetve olyan időpont ami nem ütközik az óráiddal és hely is van rá akkor örülsz mint majom a farkának és felveszed.


Az órarend nem igazán szokott változni, ha mégis akkor kb lényegtelenek az eltérések.

2015. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen szak?

Nálunk úgy volt, hogy a kötelező kurzusok benne voltak az órarendben, és azokból a tárgyakból csak azok az időpontok voltak, amik ott szerepeltek. Benne volt emellett néhány kötelezően választható is, de volt olyan kötelezően ill. szabadon választható, amit az órarendben nem tüntettek fel. Nem volt muszáj feltétlenül azt választani, ami az órarendben volt, az volt a lényeg, hogy kreditügyileg stimmeljen a dolog.

2015. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ÁOK köszi így már világos:) még annyi kérdésem lenne, hogy kötvál 45 kredit / 10szemeszter, szabvál pedig 28 10 szem. Akkor ezeket osszam le és ennyit vegyek majd fel minden félévben? Tudom 4,5 öt nem lehet felvenni, tehát akkor 4et vag 5öt.
2015. aug. 4. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát itt valamit nagyon benéztél (nem kötekedésből írom). Nem tudom, hogy orvosin pontosan hány kreditet kell teljesíteni, de félévenként a 30 kredit az ajánlott.

(Pl gyógyszerészeten 300-at kell megszerezni 10 félév alatt. Gondolom orvosin is hasonló.)

2015. aug. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jézus, én néztem be valamit nagyon.:D

Vedd úgy, hogy nem szóltam.

A lényeg akkor, hogy teljesíts 45 kreditet kötválból és 28-at szabválból a 10 félév alatt, de ne aggódj lesz mintatanterv, ami majd leírja, hogy mit mikor érdemes felvenni. Ebben a felsőbb évesektől is nagy segítséget kaphatsz.

2015. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nézett el semmit, a kötelezően választhatókról írt. Abból annyi van megadva, hogy 10 szemeszter alatt összesen mennyit kell teljesíteni. (Azért 10 szemeszter, mert a szigorló évben már csak a kötelező gyakorlatok vannak).


És kérdező: igen, célszerű elosztani nagyjából egyenletesen. De az sem baj, ha mondjuk első félévre kicsit kevesebbet veszel fel, mert ott még sok újdonság és viszonylag sok óra van, bele kell rázódni.


Ha bármiben szükséged van segítségre, nyugodtan írj, most végeztem az SZTE-ÁOK-n.

2015. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló éltem a lehetőséggel és írtam is:)
2015. aug. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!