Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha van egy felsőfokúm angolból...

Ha van egy felsőfokúm angolból sikerülhet az emelt szintű angol érettségi?

Figyelt kérdés

8.-ban sikeresen tettem le a középfokú vizsgát, és most 10.ben pedig a felsőfokúm is sikerült . (éppen 60% lett)

Most a 11. osztályban tervezem az előrehozott angol emelt szintű érettségit letenni. Szerintetek ez jó ötlet vagy maradjak a középszintűnél? Mellesleg mi van ha nem sikerül az emelt szintű? Tudok 12.-ben újra próbálkozni?



2015. aug. 7. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Elég szomorú lenne, ha nem sikerülne, miután az emelt érettségi gyengébb a felsőfokú nyelvvizsgánál.
2015. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azért írtam oda , hogy 60 % lett , ezzel próbáltam utalni hogy éppen csak meglett :D
2015. aug. 7. 11:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Sikerülhet az emelt (nagy eséllyel). A felsőfokú nehezebb, mint ez emelt szint. Ha előrehozottat teszel, de az írásbeli nem sikerül jól, akkor csinálhatod azt is, hogy nem mész el szóbelizni, ezzel érvényteleníted a vizsgát, nincs következménye. Következő évben újrapróbálhatod a középszintűt és emelt szintűt egyaránt.
2015. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kérdés kicsit összetettebb ennél.


Tudod már hova akarsz menni? Kell oda angol emelt? Ha bármelyik nem a válasz, akkor szerintem maradj a középszintnél.

Mivel felvételinél számít a százalék is, hiszen bármelyik módszerrel is számolsz, beleszámít a pontszámodba. És egy 60%-os felsőfokúval a középszint, szinte biztos, hogy 90% és afölötti eredménnyel teljesíthető. Aztán, ha változnak a felvételi terveid, akkor 12.-ben tehetsz szintemelő vizsgát.

Egyebekben pedig, ha az előrehozott emelt érettségidet befejezed (értsd:elmész szóbelizni), akkor nem tehetsz újabb angol érettségit 12.-ben

2015. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ugye akkor ha nem megyek el szóbelizni akkor mehetek 12.-ben újra... Az írásbeli eredményt megkapom a szóbeli előtt? Vagy éreznem kell hogy hogyan sikerült és az alapján válasszak , hogy megyek e szóbelizni?
2015. aug. 7. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, megkapod az írásbeli eredményét pár nappal a szóbeli előtt.
2015. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!