Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem elég erős az iskola? (lent)

Nem elég erős az iskola? (lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Oda jutottam két év középiskola után, hogy nincs kivel "versenyeznem" az osztályban. 4.2-es átlaggal lettem osztályelső úgy, hogy még bőven tanulhattam volna. Nincs motivációm, persze valamennyi van, hogy egyetemre menjek, jó munkám lehessen, stb. de hiányzik az a plusz amit egy pár jobb tanuló nyújthatna akikkel tudnék versenyezni. Van egy két jó tanuló, de ők se jobbak és nem is akarnak jobbak lenni. Aztán mikor jön egy dolgozat egy számomra kevésbé fontos tárgyból (pl földrajz), akkor azt látom, hogy mindenki összepuskázza a kettest (van akinek ez se megy), és emiatt nem ötösre tanulom meg, hanem "á jó lesz a hármas is", pedig simán menne ötösre. Ha valaki kap egy hármast akkor már furcsán néznek rá. Általánosban volt több olyan gyerek akik jobban tanultak, voltak kitűnők is, és az tök jó volt, mert akkor úgy álltam, hozzá a földrajzhoz, hogy "nehogy már az XY jobbat írjon, megtanulom rendesen". Itt meg az van, hogy írok egy négyest, és senki nem ír jobbat. Ez egyrészt unalmas, másrészt nagyon motiválatlanná tesz. Lehet, hogy ez most nagyon beképzelt dumának hangzik, pedig nem vagyok az csak nincs kivel versenyezni. Ilyen átlagok is vannak, hogy 1.9 meg 2.2. Jó van akinek 3.5 fölött van (3 ember kb), de nincs az a "csak azért is megtanulom, hogy jobbat írjak nála" érzés. Volt már valakivel hasonló? 17/f

2015. aug. 9. 00:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem is az a legnagyobb gond, hogy visszaüt a érettségin, mert azokat a tárgyakat amik számítanak azokat rendesen tanulom, csak az ilyen számomra kevésbé fontos tárgyakat (biosz, földrajz, irodalom, rajz stb), a motiváció, az egészséges verseny hiánya miatt nem tanulom kellő intenzitással. Ezek pedig lehúzzák az átlagomat. Kicsit többet tanulnék akkor lehetne 4.5-6 felett is az átlagom, de nincs meg rá a késztetés. Az osztály nagy része 1-es 2-es egész évben, év végén szereznek egy-egy hármast és átmennek. Se szándékuk, se esélyük nincs versenyezni és ez egy idő után elég nyomasztó. Nincs teljesítménykényszerem, akkor valóban kitűnő lennék, ha van verseny ha nincs, nem szoktam olyanon problémázni, hogy csak 5-ös alát kaptam vagy négyest (láttam már ilyet), ha becsúszik egy hármas akkor se szidnak le, szóval nem akarok görcsösen jó jegyeket kapni. De két év után már hiányzik, hogy egy-egy dolgozat előtt izguljak, vagy épp mérges legyek mert XY jobbat írt, többet tanuljak, mert közeleg a félév stb. Itt pedig odafigyelek órán kétszer átolvasom és nem zavar ha 4-es, aztán kikapjuk a dolgozatokat, fele egyes, van sok kettes, pár hármas és jobb esetben 1-2 négyes rajtam kívül.
2015. aug. 9. 19:09
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként nem rosszindulatból, de ha így átkerülsz egy másik közösségbe, és ott is nekiállsz versenyezni, meg mindig mindenkinél jobbat akarsz írni, főleg új gyerekként, úgy fognak utálni mint a szart. Ez nem bunkóság, ilyenek a diákok.
2015. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az iskola gyenge igen. Bár ha erős lenne és mondjuk ugyan ez lenne a helyzet akkor nem értenélek. Engem sose érdekelt, hogy van-e jobb vagy sem. Inkább az idegesít, ha valaki csalással ér el jobbat mint én. Vegyünk egy példát. „Lehet, hogy ez most nagyon beképzelt dumának hangzik” - mondod, szóval amit én mondok azt is így tessék nézni. Nem vagyok beképzelt. Van egy tárgy amiben én vagyok a legjobb az osztályban. Nem nagyon tudnak az utamba se érni mégis szeretem. Persze jó érzés valamiben a legjobbnak lenni ( Csak az osztályba, máshol vannak pengébbek is), de nem érzem úgy, hogy ha mondjuk 4-en jobbak lennének nálam akkor még többet tanulnék rá. Nem idegesítene és nem is segítene. Meg kell tanulni nem foglalkozni másokkal.
2015. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Persze, nekem is van olyan tárgyam amiből én vagyok a legjobb. Azokból a tárgyakból kellene pár jobb tanuló, amik számomra nem olyan fontosak. Pl általánosban volt egy srác aki nagyon penge volt föciből és még ha nem is tudtam nála jobb lenni akkor is motivált a tudat, hogy megközelítem, esetleg írok egy jobb dolgozatot, meg volt egy aki nem volt jó tanuló de a törit nagyon vágta, vele sokat lehetett beszélgetni ezekről a témákról, és még versenyezni is lehetett, hogy ki készít jobb esszét, kinek lesz jobb a témazárója és ez jó volt. Nem utáltuk egymást mert nem múlott semmi ezen, jóba voltunk. Most viszont nincs olyan aki nagyon jó valamiből így tudnánk beszélgetni az adott tárgyról, dolgozatokba pedig versenyezni. És akár hiszitek, akár nem nagyon unalmassá tud válni, hogy nincs jobb, vagy hasonlóan jó. Néhány lenne, de ők megelégszenek annyival, hogy 3.5 felett vannak és kész. Nem akarok mindenkivel versenyezni ne értsetek félre, de az ember sokkal jobban teljesít ha versenyez (pl ha magától fut akkor lassabb mint ha több emberrel egymás ellen).
2015. aug. 9. 20:24
 15/22 anonim ***** válasza:
Elég baj, ha úgy gondold, versenyhelyzet kell ahhoz, hogy tanulj. Elmész egy erős suliba, ott meg majd azért nyafogsz, mert küzdesz és mégse jobb az átlagod, mert ott meg több kell egy jó jegyhez.
2015. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig egy egészséges verseny kell. Nyilván nem kell emiatt összeveszni senkivel, nem kell utálkozni de nem árt egy kis versenyhelyzet. Ami fontos lesz később azt így is jól megtanulom, de amik nem fontosak számomra (fentebb már leírtam) azokat sokkal könnyebb úgy megtanulni ha van motiváció. De amikor se az osztályt, se a tanárt nem érdekli, hogy ki hányas abból az adott tárgyból, akkor nehéz lelkesen megtanulni. Általánosban voltak jobbak sőt kitűnők is és nem zavart, hogy jobbak inkább arra törekedtem, hogy jobb legyek.
2015. aug. 9. 20:43
 17/22 anonim ***** válasza:

Egyetertek, egy versenyszellemmel teli osztaly jot tenne. Ha te vagy a legjobb egy targybol, ha nem, rossz ugy "megnyerni egy versenyt h te vagy az egyetlen indulo". Egy eros gimibe nyilvan lesznek problemaid mert ott nem eleg az amit te csinalsz most de valoszinuleg berazodnal. Talan paran nem fognak kedvelni de sajat tapastalatbol mondom h ez nem szamit. Volt egy targy amibol en voltam a legjobb es megis imadtam versenyezni h ki nyeri a vitaversenyt, ki er el tobb pontot a versenyen... Ebben vannak partnerek es vannak akik huvos lenezessel megelegdnek egy 3assal v 4essel. Volt egy masik targy amibol nagyon de nagyon rossz voltam a beallitottsagom es a kepessegeim miatt. Ha nincs az a versenyszellem akk tuti nem tanultam volna meg es megbantam volna mert ez volt az aminek koszonhetoen otos lettem, az atlagom szerint az osztaly egyik legjobbja.

Osszefoglalva nem fog artani ha egy rendes gimibe mesz.

2015. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de panaszkodni jársz ide, vagy megoldást keresel? Úgy tűnik, végtelen ciklusban mondogatod azt a fájdalmadat, amit az első perctől elfogadtunk, és elég egyféle tanácsot kaptál ellene. Közben tettél is valamit?

#1

2015. aug. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Megértettem a tanácsot (iskolaváltás), de 11-ben ezt, hogy lehetne kivitelezni? Ha gimnáziumba akarnék átmenni akkor nem valószínű, hogy 11-ben tudnám folytatni (pl csak egy idegen nyelvet tanultam stb.). Másik jobb színvonalú szakközépiskolában pedig lehet, hogy újra kellene kezdenem mert az ott lévő szakmai tárgyakat nem tanultam. Annak meg nincs túl sok értelme, hogy elcsesztem két évet, most meg újrakezdem az egészet egy másik iskolában.
2015. aug. 11. 12:45
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a két évet mi a rossebnek nem bírod ki ott ahol vagy? Ülj meg a p icsádon, hagyd abba a nagyképű dumádat, tanuld meg az érettségi tárgyakat, és örülj a jó jegyednek. Egyetemen úgyis kiviláglik majd ki a legény a gáton.
2015. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!