Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok az ELTE angliszt...

Mit gondoltok az ELTE anglisztika szakáról? Érdemes jelentkezni? Nehéz a felvételi?

Figyelt kérdés
Tolmács és fordító szeretnék lenni, és elsőként az ELTE jött szóba, mint legjobb egyetem. Hallottam jót is, rosszat is róla, olvastam itt is régebbi kérdéseket, de frissebb tapasztalatokat is szeretnék hallani. Mit gondoltok, megéri odamenni?

2015. aug. 9. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

én csak azt tudom hogy egyik volt osztálytársam oda ment de nem igazán azt kapta amit várt


"elte mint legjobb egyetem" szerintem közel sem igaz, de ízlések és pofonok

2015. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is: nincs felvételi, hanem az érettségi és a középiskolai tanulmányi eredményed alapján van pontszámítás. Ha erre gondoltál, akkor elnézést.


Másodszor: nem olyan nehéz bejutni, nem vészesen magasak a ponthatárok, szóval ha jól tanulsz, jól sikerül az érettségid, akkor simán bejuthatsz.


Szerintem a tolmács jó lehetőség, de én úgy gondolom, hogy érdemesebb egy ritkább nyelv szakra menni, az anglisztika amúgy tömve van, de be lehet vele futni, ha nagyon jól csinálod.


Az, hogy az ELTE a legjobb egyetem, elég preferencia kérdése. Ismerősöm például a Pázmányra esküszik.


Szóval összegezve, nem "butaság" amit kitaláltál, de én a helyedben nem mennék anglisztikára. Viszont ha így döntesz, sok sikert!

2015. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt, hogy "legjobb", statisztikailag értem.

Második válaszoló, néhány hónapja olvastam, hogy az anglisztika szakra felvételi elbeszélgetés szükséges, ahol az angol irodalomban, kultúrában való jártasságot nézik. Ezek szerint nem így van?

Nem csak az angol érdekel, nagyon szeretek nyelveket tanulni, (öt másikkal is foglalkozom, szóval lenne miből válogatni :) ) gondolkodtam a szlavisztikán, illetve alkalmazott nyelvészet szakon is, de ez megy a legjobban. :)

2015. aug. 10. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Felvételi az msc-re van....
2015. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg a Károlira esküszöm! Színvonalas oktatás, csodálatos tanárok. Én is megjelöltem az Eltét, de hála az égnek ide vettek fel.A Pázmány Piliscsabai kampuszához is volt már közöm de azon nyomban kiiratkoztam, nekem túl katolikus volt és az emberek is furák voltak. Bár most már Pesten is tartanak képzést, lehet,hogy ott jobb. Én szeretem az anglisztikát, de mindenképp kell hozzá még egy nyelvet tanulni. Illetve továbbmenni MSc-re, esetedben tolmács-fordítónak. Ritkább nyelvek valóban jók, csak hát én az angol nyelvet szeretem a legjobban így nekem nehéz lenne más nyelv irodalmát, nyelvészetét tanulnom, még ha anglisztikán többen is vannak. Felvételi nincs, mint ahogy már előttem leírták az érettségi plusz tanulmányi pontjaid számítanak.Csak Msc-re van felvételi.
2015. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!