Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapestet vagy Szegedet...

Budapestet vagy Szegedet lenne érdemesebb választani?

Figyelt kérdés

Budapesten a BME vegyészmérnöki kara tetszik nagyon, Szegeden az SZTE kémiája.

Sajnos nem tudom eldönteni, hogy melyikre menjek.


A pesti kar jobban tetszik, de kisvárosi vagyok, viszont Pest is nagyon tetszik a programlehetôségek, a hangulatos bárok, a sok ember és a város sokszínûsége miatt. Csak félek, nem tudnám megszokni a nagyvárosi hangzavart, forgalmat, nyüzsgést (egyébként imádok eljárni a barátaimmal esténként).

A szegedi kémia volt eddig tervben fôként az anyagiak miatt. Az tetszik benne, hogy alföldi város, közelebb van, ráadásul Pestnél kisebb, nem annyira zajos és mégis tele van egyetemistákkal. De nem olyan nagy kihívás.


Szerintetek melyik város, egyetem lenne jobb választás?

Elôre is köszönöm a válaszokat. :)


17/L



2015. aug. 11. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg nem kötekedni akarok, de 17 évesen nem olyan nagy kihívás megcsinálni egy kémia bsc-t? Csak én érzem ezt degradálónak?


Azért sanszos, hogy a két szak eltér egymástól. Azt vedd figyelembe, hogy melyiket csinálnád szívesebben. És ne azt, hogy a facebook adatlapodon melyik városnév fest jobban.

2015. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

A kihívást nem a karra, hanem a környezettel való megbarátkozásra értettem. Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam..

Szegeden gyakrabban voltam és nem tûnik olyan nagy kihívásnak a beilleszkedés és a környék felfedezése.


Most megyek a gimnázium 4. osztályába, jövôre fogok érettségizni. :)

2015. aug. 11. 23:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes annak utánanézni, hogy melyik szakkal milyen lehetőségeid vannak később, melyikkel mennyire nehéz elhelyezkedni.


Ha csak a várost nézzük, én Szegedet ismerem, ott tanultam, és ha minden jól megy, ott is fogok dolgozni. Én nagyon szerettem, nem véletlen, hogy ott is szeretnék maradni. Egyrészt se nem túl kicsi, se nem túl nagy, azaz minden van, amire az embernek szüksége lehet, de mégis minden könnyen és gyorsan elérhető, a belváros gyalog is bejárható. Ezzel szemben Budapesten hiába van sokkal több szórakozóhely pl., ha baromi messze van, sokat kell utazni.

A költségek is alacsonyabbak vidéken, kezdve az albérleti díjaktól ugyebár. A tömegközlekedés mondjuk nem olcsóbb (ami elég érdekes..), viszont a pályázók 90%-ának jár ingyen bérlet. Illetve ha a belvárosban laksz, nem is biztos, hogy szükséged van rá.

Az egyetem és a város is gyakran szervez igen jó programokat, szóval szerintem unatkozni nem kell itt sem:)

2015. aug. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szeged- szuper egyetemváros!
2015. aug. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Én már tanultam mindkét városban, de nem igazán tudnám megmondani, hogy melyik a jobb; mindkét városban van egy csomó dolog, amit meg lehet szeretni és néhány olyan is amit nem. Megpróbálok párat kiírni (főleg saját szempontok alapján):


BP előnyei:

-több színvonalas egyetem

-gyorsan beszippant; még alig élsz ott, de már úgy érzed, hogy oda tartozol

-rengeteg szórakozási lehetőség

-rengeteg tanulási lehetőség

-sok látnivaló

-rengeteg emberrel lehet ismerkedni

-az országban itt van a legtöbb szolgáltatás

-több munka/diákmunka lehetőség


BP hátrányai:

-sok pestinek sosem fogom megérteni/elfogadni a liberális gondolkodását

-szörnyű a távolság-közlekedési idő aránya (például ha olyan koleszba kerülsz, akkor akár 1 órába is beletelhet, amíg eljutsz az egyetemre, míg az SZTE-n nálam úgy telt bele ennyibe, hogy először 20 kilométert buszoztam a lakóhelyemtől, majd még átutaztam a fél városon)

-Szegednél drágább, például amennyiért Pesten egy szobát kiadnak, annyiért gyakorlatilag Szegeden egy egész lakást bérelhetsz egyedül

-Sokan azt mondják, hogy veszélyesebb. Ami igaz is meg nem is. Az tény, hogy kicsit jobban ügyelned kell a cuccaidra, de ami Pesten megtörténhet veled, az Szegeden is.


Plusz ez nem tudom, hogy milyen tulajdonság neked, de ott van még az, hogy nagy és ismeretlen. Van akit ez elriaszthat, de nálam inkább a felfedezés öröme dominált.


Szeged előnyei:

-nagy, de mégis kicsi. Az ország legnagyobb városai között van, de a távolságok akkorák, hogy akár gyalog is átsétálhatod a várost (ha időd és türelmed engedi).

-a hivatalos rangsor alapján az SZTE számít a legjobb egyetemnek az ELTE után

-megvan a nyugodt "vidékies" hangulata, de ugyanakkor egy nyüzsgő, fiatalos egyetemi város is tud lenni

-bár nincs annyi látnivaló, program és szórakozási lehetőség, mint BP-n, de azért a szegedieknek sem lehet a legcsekélyebb oka sem a panaszra

-plusz pontként kiemelném a TIK-et. Bár nem sok könyvtársat ismerek, de merem állítani, hogy az SZTE könyvtára az egyik legjobb nem csak az országban, hanem az egész közép-kelet európai térségben is. Modern, jól felszerelt, rengeteg számítógéppel ellátott, szép épület, előtte van két kocsma, mellette pedig egy kis parkocska, ahol a nyári vizsgaidőszakban jó tanulgatni (nyáron még napágyakat is raknak ki oda).


Szeged hátrányai:

-Bár a kelet-magyarországi színvonalhoz képest határozottan jobb, de a pesti és észak-nyugat magyarországihoz képest rosszabb

-Pesthez képest kevesebb lehetőség van (mind munka, mind szórakozás; de persze aki akarja, az megtalálja a számításait)

-szerintem az elmúlt néhány évhez képest veszélyesebbé vált, szörnyű, hogy mostanában mik történnek arra


Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe. Végül is tőled függ, hogy melyik város a szimpatikusabb. Ha mindenképp választanom kell, akkor BP-t mondanám, de csak azért, mert én nekem kifejezetten tetszik ez a nagyvárosi nyüzsgés, hogy tele van emberekkel és, hogy mindig történik valami.

De a konklúzió az, hogy szerintem válassz a szimpatikusabb szak alapján, mert mindegy melyik városba kerülsz, gyorsan meg fogod szeretni.

2015. aug. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
ja meg persze kifelejtettem az SZTE ingyen bérletét, amit szociális helyzet alapján osztanak (elég alacsony ponthatárral), ez féléves szinten 20.000 forint spórolást jelent, amiből azért lehet csapni 1-2 bulit :D
2015. aug. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#5-ös

"-sok pestinek sosem fogom megérteni/elfogadni a liberális gondolkodását"


-> Na ebből látszik, hogy minimum 5 évet pazaroltál el az életedből azáltal, hogy egyetemen tanultál.. Ha valóban tanultál volna, akkor tudnád, hogy:

1. nem csak pesti lehet liberális, ami azt illeti szegedi is (az nem baj?)

2. egy egészséges társadalomban elengedhetetlen a liberalizmus jelenléte (csak úgy mint a konzervativizmusé), aki ezt nem látja az szellemileg alul bútorozott

3. azért mert te nem látod értelmét még nem jelenti azt, hogy más sem látja, vagy hogy a te nézőpontod értékesebb/hasznosabb lenne

4. a liberális gondolkodás jelenlétének (vagy annak hogy te elfogadod-e vagy sem) az égvilágon semmi köze nincs a kérdéshez, vagy a kérdezőhöz

2015. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

#7

Ott van zárójelben, hogy saját szempontok alapján írom a választ. Számomra a liberalizmus egy undorító ideológia (legalábbis amit itt művelnek liberalizmus címszó alatt), amit nem tudok elfogadni, szóval bátorkodtam beleírni. De lehet, hogy másnak meg kifejezetten szimpatikus, majd eldönti a kérdező.


Amúgy meg ha csak azért az egy mondatért akarsz belekötni az egész válaszba (meg gondolom ezért is pontozták le annyira), akkor gratulálok. De zárójelben hozzáteszem, hogy a te válaszodban egyetlen hasznosítható mondat sincs, míg én azért igyekeztem normális választ adni.


Ja és még csak két éve járok egyetemre, egy évet Szegeden, egy évet pedig Pesten töltöttem eddig. A politikai irányultságnak és az iskolázottságnak, pedig semmi köze egymáshoz.

2015. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

OFF


"Ott van zárójelben, hogy saját szempontok alapján írom a választ."

"Számomra a liberalizmus egy undorító ideológia (legalábbis amit itt művelnek liberalizmus címszó alatt)"

-> Értem én, hogy úgy gondoltad ezzel majd segítesz a kérdezőnek, csak akkor legalább írtál volna konkrétumot, vagy konkrét esetet is, ha már a többit oly szépen kifejtetted, mert egy ilyen általános "utálom a libsiket" dumával nem sokat tud kezdeni az ember (vitaalapot nem teremt), ilyen erővel a zsidókat meg a négereket is utálhatnád, annak ugyanúgy nem lenne alapja, sem köze a kérdéshez...

-> Egyébként még hozzá teszem: a liberalizmus alapvetően még mindig jobb oldali eszme és a Fidesz maga is liberális pártként indult..


"Amúgy meg ha csak azért az egy mondatért akarsz belekötni az egész válaszba ..."

-> Egyébként a válasz (ezt leszámítva) sztem egész korrekt volt.


"A politikai irányultságnak és az iskolázottságnak, pedig semmi köze egymáshoz."

-> Állított valaki mást?? Azt állítottam, hogy egy iskolázott embernek azért illik tudni, hogy egy ország akkor működőképes, ha mindkét eszmerendszer/oldal nagyjából azonos arányban képviselteti magát.. Ahol az egyik túlsúlyba kerül, ott nincs jó vége a dolgoknak (szemléletes példa a 2. Világháború alatti Németország = nacionalizmus + konzervativizmus)

Remélhetőleg mire elvégzed az egyetemet, lesz némi hatása is és nem kicsit árnyaltabban és nagyobb komplexitásban tudod majd látni a világot, mint fekete-fehér...



Kérdező:

Az előttem szólónak egyébként teljesen igaza van abban, hogy BP azonnal beszippant.. Egyetemi élet van mindkét városban, attól nem kell félni hogy unatkozni fogsz, de BP-en azért kicsit több a lehetőség, állandó bulik, Szeged nyugalmasabb, kicsit kisebb a pörgés.. Mindkettőnek megvan a maga előnye.

2015. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én erre csak azt szoktam mondani, hogy BP-en az egyetemi élet nem koncentrálódik olyan magas mértékben, mint Szegeden. Kulcsfontosságú a lakosság összetételének aránya. Példa: New York nagyváros, sok a szórakozási lehetöség, több mint 20 nagy felsöoktatási intézménye van. De senki se gondol rá egyetemi városként vagy egy adott szórakozóhelyen tartott eseményre egyetemi buliként. Budapest ugyan ez a kategória kicsibe.
2015. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!