Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El lehet végezni a BME-t?

El lehet végezni a BME-t?

Figyelt kérdés
Üdv! Nyilván el lehet, de mindenhol azt hangoztatják, hogy a 3 évet minimum 5 év alatt lehet teljesíteni, a kettesért napokat tanul az ember stb. Értem én, hogy nehéz, de vannak olyanok akik 7 félév alatt csúszás nélkül elvégzik, jó eredménnyel (3-4-es)? Mérnökinformatikára gondolok elsősorban de mások is írhatnak.

2015. aug. 14. 01:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Miért ragadsz le a BME-nél? Ahogy hallom ok nélkül csak sok a szivatás.
2015. aug. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A mérnök infó BME-n tényleg nehéz, valóban túl sok a szívatás, csúszás nagyon is esélyes..


#1-es

Azt nem mondanám, hogy mindez ok nélküli, ugyanis mire kikerülsz, szinte bármilyen problémát meg tudsz majd oldani... Személetben (ha konkrét alkalmazható tudásban nem is) sokkal előrébb van egy BME-n végzett infós mint bmely MO-i társa..

2015. aug. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút el lehet, csúszás nélkül is. Egyvalami kell: szorgalom, sok gyakorlás és prioritások (azaz néha le kell mondani egy-egy bulit a tanulás miatt, ez sokaknak nem megy)
2015. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
PS. én villamosmérnöki BSc-t végeztem a BME-n csúszás nélkül
2015. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
persze, miert ne lehetne? Csak szorgalom kell hozza meg némi ész.
2015. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
... meg egy kis szerencse :) Kb az emberek 10-12%-a végzi el csúszás nélkül, szóval azért picit húzós,de teljesíthető.
2015. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván el lehet csúszás nélkül is végezni de nem ez a jellemző sajnos:/ Sokszor olyan dolgokat kellene megtanulni amit egy átlag ember agya nem képes befogadni. A vizsgán meg nincs kegyelem.
2015. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a bme-re, mert mindenhol azt hallani, hogy ott van a legszínvonalasabb mérnökképzés az országban. Hallottam, hogy szívatós, de ha valaki napról napra tanul, nem igazán bulizik (nem nagyon jellemző rám) akkor azért el lehet végezni időben nem?
2015. aug. 14. 20:53
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Ezt a "legszínvonalasabb mérnökképzés az országban a BME-n van" dumát sok helyen hallani, de ha ez tényleg így van, az nem a BME-t dicséri, hanem a többi egyetemre nézve elég szomorú. Én gépészként végeztem a BME-n, és biztos, hogy szaktól és szakiránytól is függ sok minden, de amit én tapasztaltam, az minden, csak nem színvonalas.


Ellenben amit valamelyik válaszoló már említett, a mérnöki szemlélet, na azt tényleg nagyon jól átadják itt. És ez nagyon fontos.

2015. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sidel ***** válasza:

El lehetni el lehet. Nekem mondjuk egy ismerősöm van, aki eddig csúszás nélkül végezte el az első hat félévet. Neki mondjuk volt jó pár 2-es tárgya is. Végül mégis ugyanakkor fogunk végezni, mert nem volt elég versenyen, nem vett részt projektekben és ilyenek nélkül nem olyan egyszerű megfelelő szakmai gyakorlatot találni.

Azért sanszosabb, hogy csúszik az ember egy-két évet. Pláne most, hogy a tárgyak jó részéből nincsen kereszt és azért elég sok az egymásra épülés. Van olyan tárgy, aminél nem gáz, ha egy évvel később végzed, de ha egy vonalon több egymásra épülő tárggyal is gondod akad, az rendesen meg tudja hosszabbítani az itt töltött idődet.

Szerintem azért erősen függ attól is, hogy milyen alapokkal jössz, hogy van e affinításod hozzá, hogy szabad idődben is valami szakmai dologgal foglalkozz, meg persze kitartás, jó memória, koncentrációs képesség...

// Negyedéves mérnökinfós vagyok, aki a mostani állás szerint egy évet csúszik.

2015. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!