Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem kellene már...

Szerintetek nem kellene már középiskolásoknak is érveléstechnikát oktatni?

Figyelt kérdés

Elnézve a mai trendeket (politika, szándékos gyűlöletkeltés, értékelhetetlen magyar vitakultúra, internetes kommentelők színvonala, emberek nyitottságának teljes hiánya stb.) nem lenne több értelme a meglevő heti 5 tesiből, vagy a tervezett heti 5 énekórából 1-2 alkalmat Érveléstechnika oktatására fordítani???


A hittan/etika stb. nyilvánvalóan nem használ a magyarságon. Az alapelvek tisztázásával/megértetésével talán nem kezdene el mindenki egyből anyázni, másik torkának nekiugrani amint neki nem tetsző dolgokat hall, hanem (betartva az érveléstechnikai alapszabályokat) elkezdené a másik mondanivalóját elemezgetni, hogy gyenge pontot keressen rajta és érveket felhozva, azokat alaposan megindokolva próbálná alátámasztani saját igazát..



2015. aug. 18. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

mitmondjak, én szakközépiskolai diák vagyok, és jó a meglátásod. Ez sokkal hasznosabb lenne, legalábbis ebben nekem is fejlődnöm kéne, (nagyon nem tudok érvelni..) viszont nem csak én vagyok így, szerintem.


Igen én jó ötletnek tartanám.

2015. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek, igen, vezessék be az érveléstechnikát, a retorikát, a beszédtechnikát! Az érveléstechnika nem csak gondolkodni tanít, de a másik emberhez való viszonyulásunkat is fejlesztheti. Sokan úgy kezelik a vitahelyzetet, hogy a másik embert úgymond "le kell győzni". Emiatt aztán a vita tárgyáról való gondolkodás összemosódik a másik emberről való gondolkodásról, így a vita során egy bizonyos ponton nagyon könnyen átbillenhet a vita a másik ember minősítésévé (te hülye stb.), ami pedig még inkább megnehezíti a meggyőzést vagy a megegyezést. De a másik fél szempontjából is igaz ez, meg kell tanulni, hogy egy vitában nem "legyőztek", ha az én érveim gyengébbek voltak, hanem meggyőztek. Vajon képesek vagyunk-e azt mondani: bakker, igazad van, ez eszembe se jutott... vagy továbbra is görcsösen ragaszkodunk saját "igazunkhoz", amiről már mi is beláttuk, hogy nem állja meg a helyét, csak ugye akkor bennünket "legyőznek"... hát bizony, sok tanulnivaló lenne ezen a téren.
2015. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!