Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan legyek jövőre jobb tanuló?

Hogyan legyek jövőre jobb tanuló?

Figyelt kérdés

Most fogok menni 12. osztályba (gimnázium) és lényegében mióta gimis vagyok szinte semmit nem tanultam kivéve 1-2 nagydolgozat előtt matekból vagy fizikából. Végülis 4.0 körüli átlagom lett 11 év végén. Úgy gondolkodtam, hogy úgy is duplázom majd érettségi azokból a tárgyakból amikkel tovább szeretnék tanulni.

De most mégis elégedetlen vagyok kicsit magammal. Úgy érzem többre lennék képes és szeretnék magamnak bizonyítani.

Kitűnő tanulók, nektek van valami különleges módszeretek a tanulásra? Használtok bármit is, hogy könnyebben memorizáljátok az anyagot?


2015. aug. 19. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy hogyan? Tanulj.
2015. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Leírtam lent bővebben a kérdésem.
2015. aug. 19. 21:37
 3/5 anonim válasza:
Szia:) Én pl addig olvasom az anyagot amíg meg nem értem (ha nem megy segítséget kérek pl barátoktól), aztán ha megértettem jegyzetelek. Nekem a jegyzetek nagyon sokat segítettek. És a jegyzeteket nem dobom ki mert hasznos lehet átolvasni TZ előtt, vagy év eleji ismétlő dolgozat előtt. Ha már nagyon nem megy és fáradt vagyok sokszor átolvasni, vagy jegyzetelni akkor felolvasom, felveszem hangfelvételre és többször visszahallgatom, közben figyelem a könyvben is és sokat segít hogy nem csak látom az anyagot, hanem hallom is. Remélem segítettem 😊
2015. aug. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Bevallom, sosem szoktam jegyzeteket csinálni. Csak egyszer szoktam elolvasni. Kipróbálom amiket írtál. :)
2015. aug. 20. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Jegyzetelj, figyelj órán, az rengeteget segít. Én mondjuk olyan "minden egyben" típus vagyok, szóval mindig használok színeket a vázlatokban, fontosabb anyagokat hangosan, a lakásban fel-le járkálva tanulok. Ha tételt / hosszabb szöveget kell megtanulnom,(vagy legalábbis valamennyire memorizálnom), mindig írok belőle egy vázlatot a saját szavaimmal. A legfontosabb anyagokat pedig úgy tanulom, hogy a szövegből írok egy rövidebb vázlatot, aztán még egy vázlatot, stb, egészen addig, míg 3-4 szónál többet nem kell leírnom ahhoz, hogy eszembe jusson az egész anyag.

A legfontosabb szerintem az, hogy viszonylag folyamatosan készülj, és a vázlatok, amiket írsz átláthatóak legyenek (nekem ebben segítenek a különböző színek, illetve a nagy betűk).

2015. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!