Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Jaschik...

Mi a véleményetek a Jaschik művészetiről?

Figyelt kérdés

Tényleg a suli ¾e cigizik?

Mennyire befogadóak a diákok?

Hol vannak az osztálytermek?

Tanárok milyenek?

Reggeli, tízórai hogy van (ha van?)

Meg még ilyen általános infók érdekelnének:)



2015. aug. 20. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


1. Tényleg a suli ¾e cigizik?

Sajnos igen... A fiúkét nem tudom, de a lány WC folyton bűzlik a cigarettafüsttől. Nem mintha az nem lenne elég, hogy a mosdók úgy néznek ki, mintha disznók járnának oda.


2. Mennyire befogadóak a diákok?

Általában ilyen téren elég készségesek. Legalábbis az én osztályom igen. Én például egy abszolút különc vagyok, és amióta diák vagyok, mindig is kiközösítettek. A Jaschikban befogadtak. :) Bár voltak ott is problémáim, kilencedikben az életemet megkeserítették, de az az én hibám volt, mert egy önző és flegma lány voltam. 10.-ben távol maradtam mindenkitől, és akkor senki sem bántott. Aztán 11.-ben úgy döntöttem, hogy nyitok feléjük, és egyből be is fogadtak. Az második félévtől kezdve már sokan jöttek oda hozzám poénkodni vagy segítségért. De más osztályokban is könnyedén sikerült rokon lelkeket találnom.


3. Hol vannak az osztálytermek?

Folytonos vándorlás van, nincs állandó terem. A három emeleten belül ide-oda kell császkálni, és inkább tantárgyak szerint van fixálva (pl. második emelet: magyar és történelem órák).


4. Tanárok milyenek?

A diákok többsége sokat nyafog miattuk, de nekik alapból semmi se jó. Személyes véleményem szerint szinte minden tanár nagyon jó fej. Van egy-két ijesztő közöttük, de nekik is helyén van a szívük, és inkább csak ösztönözni próbálnak a maguk módján. Viszont az "Anatómia és térábrázolás" tantárgyat tanító tanárok nem valami jók. Az ő órájukat én is nagyon unom, és úgy érzem, hogy nem foglalkoznak eleget velünk. A számítógépes grafikát tanító tanárok viszont valami eszméletlen jó fejek. Rugalmasak, fiatalosak, és tényleg mindenben benne vannak. Nem egyszer látom, hogy a szünetekben pingpong meccseket játszanak a diákokkal, de tanóránk tekintetében is tényleg teljesen korrektek.


5. Reggeli, tízórai hogy van (ha van?)

Egyik sincs, csak ebéd. De hasznosabb, ha inkább viszel kaját magaddal, mert az ebédlő kicsi, és a tömegnyomor elég nagy. Viszont büfé az van, és ha van rá módod, hogy főtt kaját vigyél be, akkor a büfében szívesen megmelegítik neked. (Csak ott is elég sokan szoktak lenni)

--------------------


Ami még talán aktuális lehet, hogyha középiskolai tanulmányokat akarsz ott végezni (tehát nem OKJ)... Van ez a kötelező iskolai közösségi szolgálat. Az iskolai ilyen téren nagyon szervezetlen, szóval az egészet magadnak kell megoldanod, mert a tanárok nem segítenek. Végül is, nem olyan életbevágóan vészes, mert annyira nem nehéz megoldani egyedül, de minden tanár mást mond, és a végén mindenki teljesen belezavarodik.


Alapjáraton is elég szervezetlen az iskola, például van, hogy pénteken tudjuk csak meg, hogy másnap, vagyis szombaton hivatalosan tanítási nap, vagy van például olyan, hogy aznap derül ki, hogy pl. az ötödik órától kezdve nincs tanítás, mi meg kóválygunk és keressük a tanárunkat...


De összességében én nagyon szeretem ezt az iskolát, és nem bántam meg, hogy idejöttem. Valószínűleg, ha másokat kérdezel, sokan azt fogják mondani, hogy menekülj innét minél messzebb, mert ez a hely borzalmas, de ez elég szánalmas. A tanárok tényleg rengeteg dolgoznak értünk, és még az utolsó pillanatok legutolsó pillanatában is engednek javítani a jegyeiden, arra is figyelnek, hogy ne terheljenek minket agyon, mert tény, hogy a művészeti órák miatt későn végzünk mindennap, de nyilván nekik is kell követelniük valamit, és tanulás nélkül nem ússza meg az ember.


Elnézést, ha sok helyesírási hibát vétettem, de perpillanat sietek, és nincs időm átolvasni. Ha van még valamilyen kérdésed, megpróbálok segíteni. ^^ És sok sikert, ha ide tervezel tovább menni!

2015. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%

"A számítógépes grafikát tanító tanárok viszont valami eszméletlen jó fejek. Rugalmasak, fiatalosak, és tényleg mindenben benne vannak. Nem egyszer látom, hogy a szünetekben pingpong meccseket játszanak a diákokkal, de tanóránk tekintetében is tényleg teljesen korrektek.

"


A grafika tanárok beképztel bunkó parasztok, kivételt tudok, akikre ez nem igaz. Akkor jófejek a diákkal, ha a diák benyal nekik. Ergó ha seggnyaló vagy, szeretni fognak.

Pingpongoznak.. ám az a baj hogy nem csak szünetekben hanem óra közben is amikor te dolgoznál, ami persze a zajtól esélytelen. Nem egyszer fordult elő hogy engem, vagy osztálytársaim fejbe találták óra alatt pinpong labdával (mivel sokan a folyosón dolgoznak laptopon, az iskola gépei használhatatlanok) Tanárt óra közben garantáltan nem látsz, ha kérdésed van még te vagy a szar, és keress tutorialt.

Üdv: egy 2 éves képzésen részt vett grafikus, aki az iskolában csak megalázást kapott, de a tutorialokból sokat tanult.

2015. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!