Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki BME építész...

Van itt olyan, aki BME építészmérnöki szakra jár és lehetne hozzá pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is oda jár, de jártas ebben a dologban. Felvételivel kapcsolatban lennének kérdéseim.
2015. aug. 22. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Írd ki ide a kérdést, ha tudunk, úgyis segítünk.
2015. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak több kérdésem lenne, ezért gondoltam, hogy hátha tudna valaki segíteni privátban.
2015. aug. 22. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Ide is ki szoktak írni sok kérdést. Nyugodtan írd le, lehet, hogy egy kérdésre több szempontból is kapsz választ. Egyébként én is ide járok, csak nem építészmérnöknek tanulok, lehet én is tudnék segíteni.
2015. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Írd ki ide is nyugodtan, lehet később másnak is segíteni fog. De amúgy privátot is írhatsz, nem oda járok(fogok járni), de terveztem oda is felvételizni, úgyhogy addig megy a dolog.:) (Illetve ha a rajzról van szó, közös előkészítőnk volt, szóval arról tényleg nyugodtan kédezhetsz:))
2015. aug. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor kiírom ide :)


Először is azt szeretném, hogy ha én matekból emeltezek, és a másik felvételi tantárgyam a magyar nyelv és irodalom lenne, amiből viszont csak egy közép érettségit csinálok, akkor úgy lehetne esélyem bekerülni? Fizikát két éve már nem tanulunk, és a felvi.hu-n úgy olvastam, hogy osztatlan képzéshez nem kötelező a fizika. Lenne esélyem tehát fizika nélkül is bekerülni? (természetesen ha felvesznek, akkor gondoltam, hogy járok még a nyáron külön fizikatanárhoz, hogy kicsit felzárkózzak, mert ugye már két éve nincs fizikám. )


A másik pedig az, hogy a rajz alkalmassági mennyire nehéz? Szeretek rajzolni, nagyon sokat rajzolok itthon. De természetesen előtte gondolom érdemes tanárhoz járni. Erre elég, ha egy középiskolában tanító rajztanár felkészít?

2015. aug. 23. 19:26
 6/10 anonim válasza:
Mindennel pontosan ugyanigy vagyok mint te, a rajz alkalmassagi engem is erdeklene, de az 100% hogy magyar matekkal ugyanannyi eselyed van bekerulni mint matek fizikaval, hiszen ugyanugy van attol meg a pontszamitas. En is matek elmelt es magyar kozeppel megyek:D jovore tervezel BME epiteszmernokire menni?:D
2015. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Linkeljetek már légyszi egy oldalt, ahol azt olvastátok, hogy magyarral is be lehet kerülni, mert ez szerintem nettó baromság. Nehogy aztán hoppon maradjatok!

Köszi.

2015. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most nem engedi megnyitni a lapot, mert csak a keresztféléven induló szakok vannak fent, de majd hamarosan megjelenik majd szerintem ezen a honlapcímen: [link]


Az osztatlan építészmérnöki képzésre valóban csak a matek a kötelező, mellé pedig akár a magyar is választható.


A rajz alkalmasságin két feladatot fogtok kapni, az egyik egy 1 órás térrekonstrukció, ami elvileg megfelelő gyakorlással teljesíthető (én végül sosem csináltam ilyen, mert a terméktervezőre másik feladat volt).

A másik pedig 3 óra, ami alatt egy nagy testekből(kocka, téglatest, henger, stb) és egy bútorból (pl szék, rajzbak) álló beállítást kell lerajzolni perspektívában, tónusozva (tehát pont úgy ahogy látod, és még szebben) :D Kellő gyakorlással ez sem nehéz, de fontos, hogy gyakorlásnál vedd figyelembe az időt, azt, hogy a tárgyak viszonylag nagyok (kb 3m*2m-es is lehet a beállítás), és nem árt, ha valamennyi elméletet is tanulsz hozzá, nem csak szemre rajzolod le valahogy, mert fontosak az arányok, meg ilyenek.

Ezen a honlapon úgy láttam olyasmi, és olyan nehézségű feladatok vannak fent, mint a vizsgán (meg amit az előkészítőn adnak).

[link]


Sokan vannak szerintem, akik középiskolai tanárukkal készültek fel, és sikerült, de ez egy annyira szubjektív dolog, hogy nem tudom megmondani, hogy konkrétan nektek, a ti tanárotokkal sikerülne-e. Azt gondolom, hogy ha kellően komolyan veszitek, akkor igen, de ebben tapasztalatom sincs, úgyhogy a tutit nem tudom megmondani...


Még a végén biztatásnak annyit, hogy terméktervezésen 84-ből 7-en nem feleltek csak meg.:) (Ez egyben azoknak a száma, akik a beállításos rajzot elrontották, mert a másik az nem javítja az átlagot, mindkettőnek meg kell lennie külön külön is.)

2015. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. okt. 30. 18:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Építész hallgató vagyok a BME-n, jártam előkészítőre is, szóval, ha van még kérdésed, akkor nyugodtan írj privátban.
2015. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!