Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha BME építészmérnöki szakra...

Ha BME építészmérnöki szakra akarok menni, akkor emeltezhetek matekból és magyar nyelv és irodalomból?

Figyelt kérdés
A felvi.hu azt írja, hogy osztatlan képzésen a matek mellett választható a magyar is. Viszont fizikából nem tudok semmit, két éve már nincs is fizika tantárgyam. Nagy hátrányt jelentene ez ha felvennének?
2015. aug. 22. 14:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy mennyire nehéz itt a rajz alkalmassági?
2015. aug. 22. 14:24
 2/8 anonim ***** válasza:

A felvi.hu szerint építészmérnöki osztatlan képzésre az érettségi vizsgakövetelmény:


rajz alkalmassági (Alk) és

matematika és

építészeti és építési alapismeretek v. fizika v. magyar nyelv és irodalom v. történelem (A következő érettségi vizsgatárgyak közül egyet emelt szinten kell teljesíteni: matematika, fizika, vagy építészeti és építési alapismeretek)


Tehát igen, felvételi tárgy a magyar is, vagyis emeltezhetsz belőle, és meg is fogod kapni érte a +50 pontot.

2015. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)


És ilyenkor nagy hátrány, hogy fizikából semmit nem tudok? Mármint gondolom akkor a felvételinél nem nézik, viszont ha felvesznek akkor sokat fogok szenvedni a fizikával így, hogy nem igazán tanultam?

2015. aug. 22. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Fizika nélkül nehéz lesz. Statika lesz majd jó sok és nehéz, először.
2015. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De felvételinél akkor nem számít abszolút?


Mert gondoltam, hogy érettségi után járnék külön fizikatanárhoz nyáron, hogy valamennyire felzárkózzak és könnyebb legyen.

2015. aug. 22. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Felvételin nem számít. De érdemes vele foglalkozni, főleg mechanika témakörrel, azon belűl is statikával. Matekkal szintúgy, nem árt ha hallottál már integrálásról.
2015. aug. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A rajz alkalmassági pedig megfelelő felkészüléssel nem nehéz. Ha a BME-s felkészítőt nem is engedheted meg magadnak (messze van/sokba kerül) érdemes akkor is tanárral felkészülni, és pontosan utána járni milyen feladatok vannak, és azt untig begyakorolni.


A feladatok:

Kettő van, összesen 4 óra, köztük gyakorlatilag nincs szünet. Május végén van a vizsga a BME-n. Mindkettő szabadkézi, tehát vonalzót nem használhatsz.

1.) Térrekonstrukció, 1 óra

Két vagy három metszetet megadnak egy szobáról, és az alapján neked ábrázolnod kell, mégpedig egyiránypontos perspektívában.

Ez kb ilyen: [link]


2.) Egy beállítás tónusos rajza: 3 óra

Viszonylag nagy mértani testekből, illetve egy székből (vagy más hasonló bútorból) építenek egy beállítást, és azt kell lerajzolnod, és árnyékolnod. Jobb ha nem csak a szemed után, hanem perspektívában, kiméregetve mindennek a helyét. A beállítás általában kb 4m*4m*0,5m-es

2015. aug. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.

Szóval kb 2m magas, 2m széles (elírtam, pont azt akartam kijavítani), és 0,5-1 m mély + a szék, ami normál méretű. Vannak kockák, téglatestek, hengerek, és prizma (lejtő/derékszögű háromszög alapú hasáb) mindenféle méretben, azokat rakosgatják egymásra.

Pl. így (csak heneger szerintem szinte mindig van a vizsgán) : [link]

2015. aug. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!