Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tanévnyitón kötelező...

Egyetemi tanévnyitón kötelező megjelenni?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak ilyen formaiság, annyira nem tartom fontosnak azt a szakot ahova felvettek, meg hát már nem 18-19 éves vagyok. Baj lenne tehát, ha kihagynám?

Gólyatáborba se megyek, feleslegesnek tartom az én koromban (24) már a bohóckodást.



#egyetem #tanévnyitó #dékáni köszöntő
2015. aug. 24. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, csak azért írják oda hogy kötelező, mert akkor nem menne el senki :D
2015. aug. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is odaírták anno, hogy kötelező, de természetesen nem volt az, tehát senki nem nézte meg, hogy mindenki ott van-e stb.

Szerintem menj el rá. Nekünk például volt eskütétel, kezet fogott velünk a dékán, az egyetem hallgatójává fogadott, illetve kaptunk mindenki kapott külön egyetemi nyakkendőt is. Az eskütétel és a kézfogás akkor gólyaként nagy élmény volt, a nyakkendő pedig mint tárgyi emlék, ma is sokszor emlékeztet az egyetemi "létem" első napjaira.

2015. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is írják a tájékoztatóban, hogy lesz eskütétel, meg kézfogás. Az a probléma, hogy már én sem vagyok "fiatal", 23 vagyok, túl egy alapszakon, ráadásul estire fogok járni. Ez a bohóckodás meg 10 órakor lesz. Nekünk nem írják, hogy kötelező lenne, de nyilván arra utal az eskütétel, hogy azért jó lenne, ha elmennénk... De nekem sajnos nem fog beleférni.
2015. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 vagyok, de 19 évesen se mentem el, és most a másoddiplomás képzésben sem fogok. Egyrészt munka, család mellett ugyan hogyan is, másrészt másodkézből tudom ugyan az infókat de ezek reprezentatív események, kivonul az egyetem zászlókkal mindenfélével, és nagy beszédeket tartanak az oktatás és tanulás fontosságáról. Aki nagyon meg szeretné élni az ilyen eskütétel és kézfogós dolgokat az persze menjen, de nem jár kizárással a meg nem jelenés :)
2015. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. aug. 25. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova mégy, de azért ez már nem olyan, mint pl. középiskolában. Részben, mert a nyitó után ugye nincs tanítás, szóval úgyse marad ott senki, bár ha úgy is lenne, besétálhatnál utólag, mert itt megint csak senkit nem érdekel, hogy "tanítási időben" ki mászkál ki-be és hova és miért stb. Részben meg azért, mert több százan, több ezren vagytok, és rohadtul senki se tudja úgysem, hogy ki kicsoda, ki volt ott, ki nem. Meg nem is érdekli őket.
2015. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!