Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ilyen iskola? Egyáltalán...

Van ilyen iskola? Egyáltalán lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, mihez kezdjek a jövőmmel. Japán érdekel legfőképpen, más nem nagyon és itt vagyok bajban. Ha esetleg nem sikerülne bekerülni egy olyan egyetemre, ahol Japánról/japánt tanulhatok, nem tudom mit csinálok. Be ugrott még a koreai nyelv. Az is tetszik, bár a japán jobban. :)

Viszont szeretnék jelentkezni egy ösztöndíjra.... nagyon kicsi a valószínúsége, hogy megkapom sok ember közül, de egy próbát megérne. Japánba szól 5 évre vagy 7 évre (7 az orvosi.

Ha ne msikerül az ösztöndíj, meg lehet próbálni jelentkezni 1 éves részképzésre (ha már 1 éve japánszakos hallgató vagyok). Tehát ha elsőre nem sikerül nem veszítem el a reményt. :D


Tehát a kérdéseim :)


1. Van olyan felsőoktatási intézmény, ahol japánt lehet tanulni és mondjuk mellé ne ma kínait, hanem a koreait választom másik keleti nyelvnek?

2. Ha a japán nem jön össze, akkor lehet, hogy a második helyre a koreai szakirányt jelölöm. Ott második nyelvként lehet japánt választani?

3. Ha esetleg sikerül ösztöndíj, Japánban lehet japán/koreai tolmácsnak tanulni? :D

4. És esetleg valaki tudja, hogy ha sikerül az 5 éves ösztöndíj, hogy érettségizek? Mert ugye Japánban a tanév tavasz közepe felé kezdődik.. (nem tudom egyetemen is így van-e... gondolom) Vagy akkor kimarad nekem egy félé év és csak utána mennék ki?


Még csak most megyek 11.-be, de most ez eszembe jutott. Lehet, hogy buta ötletne ktartja valaki, de elég kevés dolog iránt érdeklődöm igazán. De ha valami érdekel, az nagyon... Mindenem japán és valahogy szeretném a terveimbe venni. Örülnék egy ksi segítségnek! :)

17/L



2015. aug. 25. 21:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Kicsit utánanéztem, és találtam egy olyat, hogy Keleti nyelvek és kultúrák. Azt írja, hogy egy keleti nyelvet és egy másik általam választott keleti nyelvet közép-és alapfokon megtanít, tolmácsolási feladatokat is csinálnak stb. Ez pont olyan, mitn amit keresek, ha minden igaz, de ha ide jelentkeznék és megpróbálnám az 1 éves részképzésre való jelentkezést, mondhatják ,hogy ne mjapán szakso tanuló vagyok így nem jelentkezhetek? Vagy ha a japánt választom a középfokúra, akkor az japán zaknak számít? :/ Nagyon nem értek az ilyenekhez...
2015. aug. 25. 22:23
 2/3 anonim ***** válasza:
az ELTE-n van japán szak, mellé felveheted minornak a koreait, és ez fordítva is lehetséges.
2015. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. aug. 29. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!