Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek mennyi szabadidőtök...

Nektek mennyi szabadidőtök van egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Egy 'átlagos' szakon, tehát nem mondjuk egy orvosin. Ne nevessetek ki, de én nem bulizok, nem járok el barátokkal, nincs párkapcsolatom és nem is akarok (persze nem vagyok h*lye, ez megváltozhat de én konkrétan nem teszek érte), szóval igazából nem csinálok semmi olyat amire kéne a sok idő. Viszont annyira introvertált vagyok, hogy szükségem van egy csomó időre amit egyedül tölthetek. Attól félek nem bírnám ha abból állna jórészt az életem, hogy hazamegyek, elvégzem a kötelességem és már fekhetek is le, hogy másnap időben fel tudjak kelni... Szóval most így kb azt érzem, hogy vége az életemnek... Tudom gáz, hisz én akartam jelentkezni, de valaki nyugtasson már meg, hogy ez nem a világ vége... :D

2015. aug. 27. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Én egyetem mellett (BSc) utolsó években még dolgoztam is, persze nem teljes állásban, csak heti 10-20 órát, és így is tudtam élni. Persze nyilván vannak nehéz időszakok, kevés alvással.

Most jártam egy félévet MSc-re, kicsit többet is dolgoztam, mert komolyabb állásom volt (kb. heti 30 óra), és még így is éltem. Bár buktam tárgyakat, de nem is voltam igazán motivált.

Én ezeket a munkákat hétköznap mellett hétvégén is csináltam, tehát nem feltétlenül volt mindig szabad 2 napom, de lehet, hogy 1 sem. Ettől függetlenül nem kell rossz dologra gondolni, lesz időd szinte mindenre.

2015. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Én is dolgoztam alapszak mellett és még így is maradt szabadidőm :) Pénzügy-számvitelen voltam, hétfőtől csütörtökig voltak óráim, néha néha volt pénteken is 1 órám, de jellemzően heti 4 napra össze lehetett rakni, napi 3-4 tanórám volt (kb. 10-17:30ig voltam bent). Szorgalmi időszakban nem nagy cucc bejárni órára+tanulni, mert rengetek szabadidőd marad azért még. Vizsgaidőszakban kicsit nehezebb, én pl. akkorra azért szabin voltam, de azt is túl lehet élni :D

Viszont mindenképp menj el pár buliba vagy haverokkal ülj be vhova :) Jobb ezekre emlékezni, mint hogy csak órára jártál meg a szobádban töltötted el az időt. Az egyetem erről is szól, mert főállásban már kevesebb idő lesz erre :)

2015. aug. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Próbáltam a bulizást, de nem élvezem. Inni nem iszom, a fülem féltem a nagy zajtól (nem ok nélkül), idegesít, hogy nem hallgathatom azt a zenét amit én akarok, akkor amikor én akarom, a többségük nem is tetszik, szóval tök felesleges lenne buliba járnom, mert nem tudom mit csinálhatnék ott ami szórakoztatna, mások kedvét meg nem akarom elvenni. :) Amúgy azért persze eljárok néha ide-oda (mozi vagy egy rendezvény ami érdekel), de semmi rendszeres, nekem extrém nagy szükségem van az egyedül töltött időre, még a saját állataimtól is. Meg hát én nem kapok zsebpénzt, és vannak fontosabb dolgok amire költenem kell.

De te mikor dolgoztál? A 3 szabadnapodon? Mert azért a 17:30 nem hangzik annyira jól ha még mondjuk a hazautazást is hozzávesszük és akkor még nem is tanult az ember, vásárolt, takarított, vagy sétáltatott kutyát stb...

2015. aug. 28. 00:25
 4/11 A kérdező kommentje:
De gondolom lehet úgy is választani az órákat, hogy inkább reggel előbb kezdek, nem?
2015. aug. 28. 00:29
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

csináld azt amit jónak látsz, nem baj az ha te jól érzed magad egyedül, én is ilyen vagyok, nem zavar hogy nem töltök másokkal annyira sok időt

szabadidőd arra lesz amire akarod, de komolyan

24 órából mondjuk alszol hetet, sulitól függ hogy napi hány órát, utazol tetszőleges időt szintén, tanulsz ha kell vagy ha maximalista vagy, eszel-iszol, fürdesz, és még így is marad sok óra amit azzal töltesz amivel csak akarod, egyébként közel sem avilág vége az egyetem, nem lesz semmi gond, belejössz és látni fogod mi hogyan megy


mi elég kevesen vagyunk és fix időpontban vannk az óráink, nem tudom úgy felvenni ahogy én akarom, csak 1-2-t, úgyhogy ez szakfüggő

2015. aug. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze attól is függ, hova jársz, ahol össze tudod rakni a hetet 4 napból, az már jó, de ez nem mindenhol van így. Persze 5 nap mellé is lesz szabadidőd, nincs olyan szak, ahol nem tudsz élni.

De az sem mindenhol igaz, hogy csak a vizsgaidőszakban kell hajtani, ahova én jártam, ott a szorgalmi időszak volt a keményebb, ZH-k, laborok, beadandók, vizsgaidőszakban meg 4 hét alatt 4 vizsga volt, ami igazából elég laza.

2015. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na bárcsak nálam is így lehetne, ahogy az utolsónál. Valahogy jobban feküdne mint, hogy az utolsó pillanatban halálra hajtsam magam. :/ Azt mondják valakiből az hozza ki alegtöbbet, na nálam inkább fordítva van.
2015. aug. 28. 14:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Én péntek-szombat 9-9 órát, vasárnap kb. 4-5 ötöt meg ha épp olyan volt akkor még este olyan 19re mentem és néhány órát voltam. Szerencsére 24órás tudakozó volt így akkor mentem amikor tudtam. Általában az előadások fixen vannak, főleg 8-14 között, azokkal nem tudsz variálni, de gyakorlatokkal már jobban lehet, főleg az első évben, utána vannak szakos tárgyak, amit csak egy időpontban indítanak. Többynire a reggel 8kor kezdődők szoktak legkésöbb betelni, mert arra nem nagyon szeretnek menni, főleg pénteken, szóval ha össze lehet rakni úgy, hogy reggel/délelőőr kelljen inkább csak menned. Én pl. soha nem szerettem 10nél korábban menni, így én is azok közt voltam akik inkább nem vették fel a 8 órási tárgyakat :)
2015. szept. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kuytát nem kellet sétáltatnom és max. 20 perc volt a koliba visszamennem, ha olyan épületben volt órám. Tanulni kb. 1 óra volt szorgalmiban, ha ZH volt akkor kicsit tobb, de én amúgy is sokáig fent voltam és jellemzően inkább vizsga előtt tanultam többet. De majd kitapasztalod, hogyan jó neked, hogyan tudod beosztani az idődet. Nyilván mások a szükségleteid, arra szánsz több időd amire szeretnél, rájössz melyik tárgyra kell tényleg tanulni napi szinten és mire elég vizsga előrr 2 nappal ;) Az jó ha néh néha elmész moziba vagy hasonló, mert valószínűleg gy is marad sok szabadidőd még, amit egyedül tudsz tölteni. :) Nem kell aggódni, jó lesz :)
2015. szept. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Huh, a 9-9 órát a melóra értettem. Bocsánat, nem teljesen gondoltam végig, csak írtam, ahogy eszembe jutott, hogy nekem milyen volt az egyetemen :D
2015. szept. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!