Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 44 kreditet felvenni jo otlet...

44 kreditet felvenni jo otlet elso eveskent ELTE BTK-n?

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Én biztos, hogy nem tenném. Miért nem elég a kb. 30?
2015. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 44 kredit egy felsőbbévesnek is sok. Nekem 36 van másodévesként (12 tárgy). ELTE BTK történelem
2015. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
..de ti lustak vagytok, nem?
2015. szept. 3. 15:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem gondolom, hogy lusta lennék, két szakot és PhD-t végeztem. Ez utóbbit az ELTE BTK-n.
2015. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor bocsanat, de ha ilyen szorgos vagy miert nem ajanlod?
2015. szept. 3. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom magam lustának, szintén két szakot (BA+MA) elvégeztem (kitűnő minősítésekkel) és most csinálom a PhD-met.

Viszont 36 kreditnél nem csináltam többet, ennek több oka is volt:

1. Félévente volt 18-20 tárgyam, mivel sok volt az 1-2 kredites gyakorlati jegyes kurzus, amiken ráadásul kötelező ugye a részvétel. Így ennyi fért bele az órarendembe ütközések nélkül.

2. Nem éri meg az ösztöndíj miatt sem, mert adott 6 félév és abból 5 félévnek a kreditindexe számít....tehát, ha csináltam volna 44 kreditet, akkor egyszer nagyon megugrott volna, ami azért jó, mert gyengébb jegyekkel is lehetrelatíve magasabb ösztöndíjat kapni CSAKHOGY! utána vissza kell venni, hiszen a képzés összes kreditjének a 10%-a az, amivel túl lehet lépni, utána keményen fizethetsz kreditenként (akkor nálunk ez 10.500HUF/kreditben volt mérhető összeg és nem egy hallgatótársam járt úgy, hogy nem engedték államvizsgázni, amíg ki nem fizette a rámért összeget).

Elsősként meg azért nem javasolnám, mert még nem tudod belőni a terhelésed, mit és mennyit bírsz, tehát célszerű megtapasztalnod elsőre (bár a bölcsész tárgyakkal kapcsolatban nincs tapasztalatom, mert szerencsére oda nem jártam soha). Ésszel kell lenni, ha nem akar az ember a hirtelen jónak tűnő ötletből fejfájást csinálni magának.

2015. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Teljesen korrekt válasz!
2015. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom magam lustának a 12 tárgyammal úgy, hogy mellette dolgozok is.

A 6-os válaszolóval teljesen egyetértek, különösen abban, hogy elsőévesként nem ismered a határaidat. Nem tudod, hogy melyik tanárhoz, milyen órára mennyit kell majd tanulnod. Többnyire szakfüggő, hogy mennyit kell egyébként tanulni. Történelmen nagyon sokat év közben is és az előadások vizsgáira is célszerű már októberben elkezdeni készülni, jegyzetelni meg hasonlók.

2015. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Felveheted nyugodtan, gondolom amúgy is biztosan egyszerűbb tárgyakra gondoltál. Sok olyan tárgy van, ahova szinte majd be sem kell járnod, legfeljebb vizsgaidőszakban elolvasol pár oldalt, így simán 4-est vagy 5-öst kapsz.

Szóval nem kell meghátrálni, más is vesz fel 40 krediteket és semmi gondja, baja.

Másrészt a jó ösztöndíjhoz kell a min. 30 kredit teljesítése. Namármost ha csak 30-at veszel fel, és mondjuk nem sikerül egy 5 kredites tárgy, akkor már csak 25 kp-od lesz, ami úgy lehúzza az átlagod, hogy alíg kapsz valamit. Namost ha felveszel 40 kp-ot, akkor így sokkal több esélyed van a jobb átlagra.

Sőt tudok egyetemet is (nem tudom, h Elte-n hogy van), ahol az ösztöndíjat a legjobb tanulóhoz igazítják. Szóval ha neki van 7,5-ös átlaga, akkor te az 5,2-es átlagra ludtollat kapsz a füledbe...

2015. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem csak az osztondij miatt akarom, hanem mert csomo erdekes ora van amire beulnek es rendesen meg is tanulnam. Nagyon lelkes vagyok, kivalo eredmennyel erettsegiztem es eddig mindig kituno voltam.
2015. szept. 3. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!