Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen kötelező elmenni az...

Egyetemen kötelező elmenni az évnyitóra?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a szokás, most kezdem az első évemet, de ha oda nem megyek el, az nagy gáz? Mert elég messze van az egyetem a lakóhelyemtől, és vasárnap lenne az évnyitó, de ha nem muszáj, azért még egy nappal korábban nem utaznék le (mert akkor már szombaton kéne), és gondolom úgyis csak beszédek meg bájolgás van ott, a hasznos infókat már beiratkozáskor úgyis elmondták és a neten is fenn van, nem hinném, hogy ott sok hasznos dolog lenne...

Vélemény?



2015. szept. 4. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Én 3 sulin vagyok túl, egyetlen évnyitón sem voltam ott. Tényleg csak bájolgás, versek és himnusz, teljesen felesleges.
2015. szept. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezet foghatsz a dékánnal vagy rektorral vagy vmi hasonlóan nagy emberrel aki ünnepélyesen az egyetem polgárává fogad, fényezik az egyetemet, ha itt végzel nagy ember leszel stb stb. Kb. csak a gólyák szoktak elmenni rá, mert nekik még miden új és érdekli őket, de nincs semmi, ha nem mész. Itt még nincs katalógus, de nagyon hasznos infó se :)
2015. szept. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Persze, hogy érdemes.


Az évnyitón lehet megjegyezni azokat a lányokat, akiktől majd mindenféle órai jegyzetet lehet kunyerálni, mert mindig minden előadáson ott ülnek, és akkurátusan jegyzetelnek, és azokat a srácokat, akik majd hökös górék lesznek, így rajtuk keresztül vezet az út mindenféle kollégiumi elhelyezéshez, és társaihoz.


Ha ezek nem érdekelnek, akkor nagyon nem fogsz ott találkozni semmi és senki izgalmassal, és szerencsére egyetemen már a tanárok sem veszik általában túl komolyan magukat az évnyitón, csak valami politikus úr ne menjen, mert akkor 3 órás előadás lesz a mindenkori kormánypárt és az ellenzék összehasonlításáról, és egyéb aktuálpolitikai témákról, amiket igen izgalmas a fülledt audmaxban vagy aulában végighallgatni...

2015. szept. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Én egyetlen évnyitón sem vettem részt az egyetemen, teljesen felesleges.
2015. szept. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a válaszokat :)

Csak valami eskütételről is beszéltek a beiratkozáson, ami állítólag az évnyitó ünnepségben lesz. (egyébként fogorvosira vettek fel Debrecenbe)

De van ismerősöm pl. Szegeden, és azt mondta, hogy ott előzetesen regisztrálni kell, aki az évnyitóra akar menni, és ott az elsősöknek az eskütétel külön van az évnyitótól függetlenül és ott valami könyvbe be kell írniuk a nevüket és azt közben fotózzák.

Aztán egyik ELTÉ-s ismerősöm meg fehér kesztyűs dékáni kézfogásról mesélt.

Tehát ezek szerint különbözőek ezek a dolgok egyetemenként...

2015. szept. 4. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a dékánon van ilyenkor kesztyű, mivel párszáz gólyával kezet fog :) Vagyis nálunk így volt, hallgató kesztyűt csak a diplomaátadóra kap
2015. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!