Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van az, hogy az iskolákba...

Hogy van az, hogy az iskolákban a képzések minősége nem növekszik, ellenben az elvárások folyamatosan?

Figyelt kérdés

Beszélhetünk már akár az általános és a középiskolákról, de jelenleg beszéljünk például az egyetemekről. Rengeteg olyan előadásnál kitalálták nálunk (ELTE prog.inf.), hogy legyen kötelező, mindezt a versenyjelentkezés napján, amikor már az emberek felvették a tárgyaikat úgy, hogy bizonyos előadásokra nem járnak be, mert ütközik egy katalógusos gyakorlattal, vagy ilyesmi. X éve pontosan ugyanazt a tananyagot ugyanazzal a monotonitással adják le, rengeteg tanár csak a diákat olvassa fel, amiket otthon is meg tud az ember tenni. Arról nem is beszélve, hogy sokan egyetem mellett dolgoznak, így velük még inkább kicsesznének azzal, ha gondolnának egyet és köteleznék az embereket rengeteg új előadás kötelezővé tételére. Nálunk az időben végzettek száma nevetségesen alacsony, ezen is látszik, hogy kőkeményen veszik az oktatók az egyetemi képzést, és csak nagyon kevés embert engednek át, így a szigor miatt kizártnak tartom a kötelezővé tett előadásokat. Ha probléma van azzal, hogy egy előadás kötelező, nem lenne talán érdemesebb először is utánajárni, hogy esetleg a tanárnak nincs-e botrányosan negatív visszhangja, vagy maga a tárgy oktatása / tananyaga nem borzalmas, vagy idejétmúlt? Nálunk miért van az, hogy képtelenek vagyunk haladni és fejlődni, és szégyenszemre programozóként 5-6 éve nem változott a tananyag, holott a programozás egy folyamatosan fejlődő ágazat, amivel naprakészen kellene lenni? Arról nem is beszélve, hogy az oktatók nagy része a 20 éve bemagolt anyagot oktatja még mindig, és igencsak az 50-es életkor határát súrolja. Képzeljétek el, ha az orvostudományunk is több évvel le lenne maradva (bár szerintem le van) oktatás terén.

Értem én, hogy jó dolog szopatni a diákokat, de azért ideje lenne egy kicsit elgondolkodnia a tisztelt vezetőségnek arról, hogy talán nem megutáltatni kellene a magyar oktatást már gyerekkorban az emberrel, hanem inkább ösztönözni, hogy a neki legjobban fekvő tárgyból és képzésből a maximálisat tudja nyújtani. Vagy ti nem így gondoljátok?


2015. szept. 4. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez melyik tantargy pontosan? Vagy minden eloadas kotelezo lett minden evfolyamon?


Azt gondolom, hogy a kotelezo eloadas valahol egy ertheto reakcio. Ugyanis az oktatok a kovetkezot latjak:

- Botranyosan kevesen jarnak eloadasokra, ahol teljes egeszeben le van adva a szamonkert tananyag.

- Ezutan botranyosak a ZH es vizsgaeredmenyek.


Te milyen kovetkeztetest vonnal le? Majd ha 99%-os jelenlet lesz es tovabbra is rosszak az eredmenyek, lehet tovabb gondolkodni.


Az alap hozzaallas a nappali oktatashoz egyebkent az, hogy nappal van es a diakok ott vannak rajta. Aki dolgozni akar, menjen esti kepzesre vagy oldja meg.

2015. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én azt a következtetést vonnám le, hogy botrányosan sz*rul vannak leadva az idejétmúlt anyagok, és ezen nem fog változtatni az, ha bent alszanak előadáson a diákok, nem beszélve arról, hogy rengetegen inkább végigjátsszák vagy pofázzák az előadást, így az eredményén még azoknak is rontanak, akik amúgy figyelnének.
2015. szept. 4. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, mindig onmagunkban a legnehezebb megtalalni a hibat. Termeszetesen jelen esetben ez mindket felre vonatkozhat:))


Ha konstruktiv javaslatod is van, esetleg gyakorlatvezetonek jelentkeznel akkor a legtobb helyen ezt megteheted felev vegen a Neptunban - esetleg az oktatonak is, arccal vagy nevtelenul - az objektiv kritikan nem szokas megsertodni.


Amit meg még nem emlitettem, hogy keves penzbol, felkeszuletlen diakokbol igy tud epitkezni az egyetem. Ez sem uj dolog sajnos a vilagon...

2015. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én csak nem hallottam még olyanról, hogy minden előadást kötelezővé tegyenek egy adott karon. Ez rendkívül nagy kicseszés, ezzel semmit nem fognak elérni.
2015. szept. 4. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!