Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ekkora kavarodás,...

Miért van ekkora kavarodás, szívatás az iskolában?

Figyelt kérdés
Üdv! Tizenegyedikes vagyok, olyan órarendet raktak össze, hogy ugyan nincs annyi órám mint tavaly, de mégis később érek haza. A tankönyvrendeléssel is megy a kavarás, van amit kifelejtenek, háromszor vissza kell menni, tolonganak stb. Ha egy matricát akarok a diákigazolványomra, akkor kétszer minimum vissza kell mennem. Vannak olyan tantárgyak, ahol szinte évente új tanár van, pont mire megszoknánk jön egy új. Ezek nem minden esetben okoznak hatalmas bosszúságot, de mikor ilyen apróbb dolgokkal szivatják az embert napjában 3-szor akkor az idegesítő tud lenni. Máshol is így megy? 17/f

2015. szept. 5. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem a középsulik többségében ez megy. Meg egyetemen is (tárgyfelvétel, órarendi ütközések tömkelege, TO bénázásai stb.). Ezen bosszúságok nélkül nem is lehetne már teljes életet élni.
2015. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy egy 3-400 fős iskolában miért nem lehet úgy megszervezni a dolgokat, hogy minden simán menjen. Azokról nem is beszélve, hogy az óráknak úgy van vége, hogy pont 5 perccel késsem le a buszt (amivel a suli jó része közlekedne), ezért fél órával később kell indulnom stb. de ha elkéredzkedek akkor meg én vagyok a szemét -.- vagy amikor tesióránk van, az előző osztály még öltözik, nekünk pedig már át kéne öltözni, mindezt úgy, hogy kevés pad van az öltözőben. Emiatt sokszor 5-10 perceket késünk (amit be is írnak igazolatlan késésnek).
2015. szept. 5. 18:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon a legtöbben félvállról veszik a munkájukat. Ezért van. Nem csak az iskolában megy ez az eszetlenség.
2015. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nekünk idén két (típusú) órát is kifelejtettek az órarendből. :D Át kellett szervezni az egészet, persze csak még szarabb lett.
2015. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az se semmi :D, nálunk eljátszották, hogy évnyitó után tesióra. Aztán csodálkoznak, hogy ünneplő ruhából senki nem öltözik át tesicuccba. Sokszor nem is abba fáradok el, hogy mennyit kellett tanulni, figyelni, hanem felidegesítenek ilyen hülyeségekkel, aztán azon kattogok.
2015. szept. 6. 01:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt csak egészen halkan jegyzem meg, hogy (pedig nem vagyok annyira őskövület) mi nem nagyon pattogtunk olyanokért amik a suli szabályzatából vagy működéséből adódó dolgok, mint pl. mikor van vége az órának. Ez van, úgy kell elfogadni.

Az tény, hogy elég baromság pl. évnyitó utánra tesiórát rakni (mondjuk nem is értem, mert ofő szokott lenni az első pár óra) de attól még miért is nem lehet átöltözni? Szerintem ugyanúgy le lehet venni az ünneplőt is mint a farmert.

Ne kattogj feleslegesen olyanokon amin nem tudsz változtatni, a legtöbb dologhoz egyszerűen alkalmazkodni kell.

Az, hogy nem tudtok átöltözni, mert a másik osztály ott van, az már más dolog, főleg ha ezért be is írnak. A tanárok sokszor úgy gondolják hogy csak hülyének akarják nézni őket a diákok, úgyhogy ne utólag szóljatok, hanem akkor. Keressétek meg, szóljatok hogy jöjjön oda, nézze meg, hogy még nem lehet öltözni, mert bent vannak.

Az, hogy évente új tanárok vannak sok mindentől függ. Általában attól, hogy hogy alakul az életük, kinek miért kell változtatni a munkahelyén. Az évente viszont azt jelenti, hogy valószínűleg mindenkit kiborít a társaság és senki nem bírja.

Az adminisztratív problémák meg egyszerűen emberfüggők. Attól függ, hogy állnak hozzá a munkájukhoz azok, akiknek az a dolga. És ez mindenhol így van :-(

Bocs a kisregényért, de ez az egész téma sok összetevős.

2015. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az szerintem igen is fontos, hogy mikor csöngetnek ki. Nem csak engem érint a dolog, sokan utaznak azon az útvonalon. Eddig elértem a korábbi buszt, most viszont változtattak a szünetek hosszúságán, így csak a háromnegyed órával későbbit érem el. Napi 7-8 óra mellet még várhatok majdnem egy órát a buszra. Ünneplőből nem azért nem öltözik át senki, mert bonyolult levenni, hanem mert kellemetlen visszavenni, ha kiizzadunk tesin. Egy farmert, pólót egy törölközés után simán vissza lehet venni, de ezeket a műszálas öltönyöket nem. A tanárváltásoknak sokszor az az oka, hogy valamiben nem ért egyet az igazgatóval és ahelyett, hogy megoldanák elküldik. Órarendben ilyet csinálnak, hogy hatodik óra lyukas, de hetedik nyolcadik van. Azt sem értem, hogy miért kell a termek között vándorolni, tesin és infon kívül nincs olyan óra amihez kellene extra terem. Magyar, matek, töri, német, biosz, föci, fizika, kémia, stb. mind lehetne egy teremben, ehelyett egész nap megyünk a termek között. Szóval alkalmazkodunk hozzá, de miért nem lehet úgy csinálni, hogy az kényelmesebb, hatékonyabb legyen? Pl diákigazolvány matrica; ahelyett, hogy mindenki egyesével megy a titkárságra, egyszerűen oda kéne adni az osztályfőnöknek egy lapot amin van 20 db (tanáriban az asztalára tenni) aztán osztályfőnöki órán mindenki felragasztaná. A titkárnőnek is egyszerűbb lenne, a diákoknak is, az osztályfőnöki óra meg pont ilyenekre lenne jó, mert a fontos dolgokat 10 perc alatt elmondják, a többiben meg csak ülünk. Ezeregy hasonló példát lehetne mondani.
2015. szept. 6. 17:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg. Ne piszkald fel magad ezekkel. A leirasod alapjan az en gimimre is raismertem de en ezeket a dolgokat nem problemakent fogtam fel eddig hanem csak apro dolgokkent amik a mindennapok reszei. Pedig a mi sulink ~800 fos ugyh elhiheted h szoktak lenni kavarodasok. Az oltozos helyzetrol szolni kell a tanarnak h nezze meg ha nem hisz nektek. A lyukasoranak evkozben nagyon fogsz majd orulni mert akk lehet csomo mindent csinalni. A 7-8 ora nem veszesen sok, bar nem is keves de hat ha a heti 5 tesi is bele van kalkulalva ugy viselheto. Nem tudom miert gondoltad h a tanar el fog engedni az orajarol 5 perccel hamarabb csak h elerd a buszod. Miert? Nem tudsz varni 45 percet? Azalatt is lehet ugyanolyan hasznos dolgokat csinalni mint amit otthon csinalnal ha elerned a korabbi buszt : enni, lecket irni, zenet hallgatni... Nekem egyik evben volt egy 2 oras ures lyuk a napjaimban suli es edzes kozt mert videken lakom es nem tudtam volna hazamenni. Kepzeld elfoglaltam magam. Ha pedig a tanar elengedne az orajarol akkor barki mast is el kene engednie es mar egy vicc lenne az egesz.

Az unneplovel egyetertek, mi se oltoztunk at de hat evente haromszor kibirjatok.

2015. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem tudok várni, hanem, hogy csak az időt pocsékolom. Az a 45 perc pont elég lenne, hogy megírja a házit, vagy pihenjek stb. És napi 1.5 óra utazás mellé nem szívesen várok még 45 percet. Ehelyett állhatok a buszmegállóban. Az a lyukasóra megint ugyan ez. Inkább legyen 7 órám egyben, mint 8 amiben a 6. lyukas. Hazamenni nem tudok, ebédes nem vagyok, szóval sok értelmes dolog nem lesz közben. Nálunk van, hogy elengednek embereket edzésre ide oda stb. de ha nem variálnának a szünetekkel akkor 30-40 gyerek érné el a korábbi buszt.
2015. szept. 6. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Abban az ures 40 percben miert nem tudsz lecket irni vagy pihenni? Ki mondta h oda kell menned a buszmegalloba es allnod kell 45 percen keresztul? A lyukasoraban is ugyanugy tudsz keszulni masik orarar, tudsz a barataiddal beszelgetni, elmehetsz a bufebe stb.
2015. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!