Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kivételeznek mindig a...

Miért kivételeznek mindig a Corvinussal?

Figyelt kérdés

A GTK, KTK része jó, aláírom, de a többi képzés selejt.

Miért nem lehet soha ehhez az amúgy "sznob" iskolához hozzányúlnia soha senkinek?



2015. szept. 9. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

és mi alapján ítéled meg, hogy a többi selejt? Jártál oda, plusz elvégezted ugyanezeket a szakokat máshol is, hogy össze tudd hasonlítani?

Én pl nemrég interjúztattam néhány embert, és bizony a Corvinuson végzett kertészmérnökök lepipálták a többit. Mégse fogom azt kijelenteni, hogy a corvinus jobb, pedig nekem legalább van tapasztalatom erről a képzésről itt és máshol is.

2015. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
- 1. soha
2015. szept. 9. 11:50
 3/8 A kérdező kommentje:
T karon lehúztam 2 félévet, aztán átjelentkeztem egy komolyabb egyetemre. Mert szerintem kicsit vicces volt a számonkérés szintje és az oktatás színvonala is. Ne haragudj, de szerintem az nem túl nívós képzés és egyetem, ahol 4-5 vizsgát 1,5 hét alatt megcsinál az ember és szinte mindet 4, 5 érdemjeggyel. Át is kértem magam más iskolába. És nemcsak én! Bár igaz, hogy egyébként az 1. végzettségem villamosmérnök. Szóval hagyjuk szerintem a témát. Könnyű az az iskola. Szinte az összes akkori csoptársam végzett mellette más egyetemet....pont ezért.
2015. szept. 9. 11:57
 4/8 A kérdező kommentje:
A közgáz karai jók, mert oda jár ismerősöm,,de az sem egy belehalós BME szintű képzés. Kis tanulgatással teljesíthető, erőlködni nem éppen kell!
2015. szept. 9. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Én nem tudom megítélni, milyen nehéz a Corvinus, de az alapján megítélni, hogy gyenge, hogy neked túl jó jegyeid voltak túl kevés ráfordítással, hát... Ebből azt is megállapíthatnád, hogy túl okos vagy.
2015. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még ha azt is ki lehetne jelenteni, hogy "selejt", akkor is teljesen jogos a felháborodása a hallgatóknak, oktatóknak. Nem azért akadtak ki, mert ez a Corvinus, hanem azért, mert ne döntsön senki róluk anélkül, hogy erről őket is megkérdezné, valamint valós, értelmes érvekkel alá nem támasztaná a döntést. Bárki kiakadna ezen, függetlenül attól, milyen a képzés az intézményben.

Egy ELTE-s

2015. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Egy egyetemről úgy dönteni, hogy annak szenátusa az ellenkezőjét akarja és az érintett karok is maradnának, az egyetemi autonómia sárba tiprása.


Ez egy rossz döntés, annak ellenére, hogy a SZIE valóban összehasonlíthatatlanul jobb egyetem, mint a budai campusz. Az összevonás a gyenge tudományos teljesítményű oktatók leépítésével jár, ez jó önmagában, de csak akkor, ha megújulással, valódi integrációval és a változtatás költségeinek fedezésével, valamint érdemi fejlesztéssel is együtt jár.

2015. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki közgazdász szeretne lenni, akkor minek tanuljon 5 éven át, mint egy besózott erdei vöröshangya? Más-más szakma más skilleket igényel. Ez nem egy verseny, hogy most a mérnök vagy a pénzügyes a jobb. A polip vagy a macska okosabb? :)


Egyébként én közgazdász leszek és a könnyű Corvinusos közgazdászoknak igen nagy problémákat kell(ene) orvosolniuk, pl.: szegénység, hajléktalanság, gazdasági válságok megelőzése, eltűntetése, amelyek egyelőre még a legjobbakat is próbára teszik.

2015. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!