Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közelben vmilyen gimnázium?...

Közelben vmilyen gimnázium? (Tovább lent. )

Figyelt kérdés

Ugye most 8.-os vagyok, és idén kéne eldöntenem, hogy hova szeretnék menni továbbtanulni... Tisztában vagyok vele, hogy csak én tudom igazán, hogy melyik hely lenne a legjobb számomra, meg ilyenek, de úgy gondolom jobb lenne a nálam idősebbektől tanácsot kérni...

Dunaharasztin lakom, és a környéken kéne vmilyen gimi (mert abba mennék), és engem a humán-, informatika, testnevelés, média tantárgyak érdekelnek leginkább. A biológia talán, szintúgy mint a média. Németet 8 éve tanulok, és azért nem vagyok olyan szinten, hogy bmit megértsek hallásból... És ezt tanárnak is köszönhetem, hogy ennyire nem vagyok jó ebből a nyelvből, de amúgy a nyelvtan, meg a szavak azok mennek. :) Angolt 3 éven keresztül tanúltam, de otthagytam, mivel nem lettem okosabb belőle...


1. Ki melyik gimnáziumba/szakközép suliba jár? Jónak gondolja? Vagy ellenkezőleg? (Ha lehet kérnék indoklást is.)


2. Írásbeli és szóbeli felvételi szükséges-e? Ha igen, a beszélgetésnél mit kell magammal vinnem?


3. Szóbelinél (ha van) mit kérdeztek tőletek?


4. Milyen "szakok" közül lehet választani? (Vagy nem kötelező?)


5. Van-e sport lehetőség? (Ha igen, mi(k)?


6. Milyenek a tanárok?


7. És a közösségről mi a vélemény?


8. Nehezebb, átlagos, vagy gyengébb az a középiskola, ahova a válaszoló jár?


Mégegyszer köszönöm, és tudom, hogy nincs itt helye az ilyen posztoknak, csak rengeteg olyan ember van itt, akik segítőkészek... :) És nem sajnálják azt a pár percet a végig olvasásra, meg a válaszra.


További szép napot mindenkinek! :*



2015. szept. 11. 20:57
 1/7 A kérdező kommentje:

"és tudom, hogy nincs itt helye az ilyen posztoknak, csak"


*Ezt nem akartam ideírni, csak bemásoltam. A fogalmazási-, helyesírásí-, és egyéb hibákért elnézést kérek!

2015. szept. 11. 21:02
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg azzal kiszeretném egészíteni, hogy református vallású vagyok, és evvel kapcsolatosan is kérnék tapasztalatokat, információkat! :)
2015. okt. 1. 21:37
 3/7 anonim válasza:

Szia!

1.Én a 8. kerületben a Vörösmarti Mihály Gimnáziumba járok,dráma tagozatra.Van a sulinak 4 tagozata:Dráma(4 év),Média(4 év),Élsportolói(4 év),Természettudományi(1 év nyelvi előkészítő+4 év).Tudom,ez nem Dunaharasztin van,de egyik osztálytársam is onnan jár be.Én nagyon jónak...de tényleg...NAGYO NAGYON NAGYON jónak tartom a sulit!Rengeteg a program,közvetlenek a diákok,tanárok.Fontos a személyiséged,nem úgy mint mondjuk egyes iskolákban.

2.Írásbeli majdnem mindenhova kell,kivéve azt hiszem a szakmunkás képzőkbe vagy a mezőgazdasági iskolákba.Szóbeli is van minden tagozaton.És mindenhol más.Hogy mit kell vinned a többi szóbelire azt nem tudom,csak azt,hogy az enyémre mit kellett.Kértek 1 dalt,1 verset,egy önéletrajzot,és bátorságot :) A drámatagozatra jött sok olyan ember is aki nem pont színész akar lenni,sőt még nem is tudja mivel szeretne foglalkozni.Én csak ajánlani tudom,nagyon jó!

3.Szóbelin...hmm...Igazából olyan feladatokat adtak,ahol a véleményedet kellett kifejtened dolgokról,így megismerték egyes nézőpontjaidat.

4.Van hát.Először is ott a sport tagozat.Másodszor van kötelező +testnevelés(labda játék,aerobik,foci,kézilabda..stb).Aztán év elején van sportnap.Ott egész nap sportolunk,és nincsen suli.Idén a Margit szigeten volt a sportpálya kibérelve.Aztán van a sportéjszaka.Ekkor egész éjszaka a suliban vagy és kosarazni,focizni,kézizni lehet,és itt az osztályból csapatok indulnak,mert ez ilyen versenyszerű.De akik nem akartak sportolni(mint én :D)azok a gólyatáncokat táncolták egész éjszaka.Reggel 6kor kellett eljönni a suliból.

6.A tanárok iszonyú rendesek,közvetlenek.Egyik sem bunkó,vagy utálja a diákjait.Készségesek,és imádják megölelni a tanulókat a folyosón.

7.A közösség az átlagnál sokkal jobb.Ha valakinek köszönsz a folyosón,vissza köszön.Vad idegennel is elkezdhetsz beszélni,nem küld el a francba.

8.Kicsit kemény a gimi,megterhelő,és fárasztó,de teher alatt nő a pálma. :)

Remélem segítettem :)

2015. dec. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ugyan en 6 osztalyos gimibe jarok a Baktay Ervin Gimnaziumba, de van nalunk nyelvi elokeszitos es sima 4 eves osztaly is. Itt van, dunaharasztin.
2016. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Harasztin van gini -
2018. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagyis gimi
2018. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Neked mindenképp

az van legközelebb

2018. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!