Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar felsőoktatásról?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Röviden: rossz.

Pl. sok a felesleges szak, ami nem ér semmit.

2015. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

humán szakokon tényleg elég keveset követelnek

én simán előírnám, hogy szakirányt se lehessen választani két élő európai nyelv középfokú nélkül és diplomát se kapjanak ezeknek a felsőfokúja nélkül


tényleg itt lenne az ideje, hogy ssc-kbe meg call centerekbe ne msc-s anglisztikások dolgozzanak szégyen szemre hanem a fsz meg az okj réteg

nem kötelező ám diplomát szerezni

2015. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
ez különösen igaz az ógörög-latin bölcsészekre akik valamiért nem akarják felfogni hogy a kutatás nyelve európa ezen részén a német és ez nem jelenti azt, hogy angolul ne kéne tudni
2015. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2


In all due respect, de ezt a nyelvvizsgás mizériát sosem értettem. A nyelvvizsga a nyelvtudásodnak egy papíralapú mérőszáma, de hogy kapcsolódik ez ahhoz, amit az ember tanul? Hacsak nem nyelvszakon tanul az ember, a nyelvvizsga nem kapcsolódik szorosan a tanulmányaihoz, akkor miért várjuk el tőlük nyelvvizsga letételét?


Értsd jól: Elvárjuk, hogy valaki jó eredménnyel teljesítsen X-ben azért, hogy érvényesülhessen Y-ban. Ha valaki X-hez pont nem ért, nehézkesen boldogul vele, de Y-ban kimagasló tudással, és tehetséggel bír, akkor miért fogjuk le? Szerinted ésszerűen hangzik az, hogy "Figyelj, nagyon jó eredményeket értél el minden tárgyadból, magasan felülmúlod a hallgatótársaidat a tudásoddal... de nincs nyelvvizsgád, úgyhogy nincs meg benned az, ami egy történészhez kell."


Kérlek... :D

2015. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 +1!!


Én pl tisztességgel megtanultam az angolt, de nem sok érzékem van hozzá, annyira nem is szeretem használni, de ha szükség van rá helytállok. Szakmai folyóiratokat olvasok angolul, mégis megküzdöttem a középfokú nyelvvizsgámért.

Mégis 5 éve lediplomáztam mérnökként, diploma után 2 héttel már volt állásom, ahol azóta is lépkedek előre a ranglétrán, így szakmailag is elismert a munka amit végzek.


Mégis a #2 szerint még szakirányt sem választhattam volna, mert nem tudok másik európai nyelvet... Azért ez kicsit (kicsit?!) túlzás lenne szerintem...


Mindamellett, hogy a nyelvvizsgának köze sincsen a való élethez, nővérem 10 évet élt Amerikában, amikor hazaköltözött, poénból elment az Origó felsőfokúra, és nem adták meg neki. Amikor megnézte a dolgozatot, körberöhögte őket, milyen ""hibákra"" vontak le pontot.


Állásinterjún kérdezte a felvételiztető, hogy felsőfokú nyelvvizsgája van-e? Mondta, hogy nincs de nem jelet gondot az angol. Beszélgetés közben mint egy kapcsoló átkapcsoltak angolra, végig letárgyaltak mindent angolul. Le se szarták, hogy nincs nyelvvizsgája, tudja a nyelvet közel anyanyelvi szinten, fel is vették...

2015. szept. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Naigen, az, hogy a nyelvvizsga nem tükrözi a konkrét nyelvtudást a probléma másik aspektusa.
2015. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A második szerintem arra gondolt hogy a humán szakokat is legyen olyan nehéz elvégezni mint pl egy villamos mérnökit.

Amúgy szerintem nincs különösebb gond a felső oktatással. Csak olyan szakra kell menni ami ér is valamit. Persze mindenen lehetne javítani.

2015. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az ember azért megy egy adott szakra, mert "az ér valamit" az remekül mintázza, hogy van még hova fejlődni. Az ideális az lenne, ha az ember azt tanulhatná, amit szeretne, és nem kellene amiatt aggódnia, hogy hogy helyezkedik el vele.. tudom, utópia, de ez lenne a cél. :D
2015. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!