Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angol felsőoktatásról vannak...

Angol felsőoktatásról vannak kérdéseim. Főként, hogy megéri-e magyar alapképzés befejeztével Angliában tanulni?

Figyelt kérdés

Posztgraduális képzéseken a diákhiteles rendszer hasonló a graduális képzéshez? Alkalmi vagy részidős munkák mennyiben fedezik a megélhetést és mennyire egyeztethető össze a tanulással? Hiszen tanulni és nem dolgozni szeretnék. Hiteles forrásokra, személyes vagy közvetlen ismerősi tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Műszaki pályában vagyok érintett, elsődleges célom az Imperial College és Oxford, angol köznyelv és szaknyelv természetesen nem okoz gondot. Olvastam, hogy fél évvel előbb érdemes kiutazni, munkát vállalni és ismerkedni, hogyan mennek a dolgok arrafelé, és utána felvételizni.

Az egyetem mennyiben támogat egy felvételt nyert egyetemistát? Úgy hallottam, hogy a posztgraduális képzést elvégezni ebből a szempontból hátrányosabb. A felsoroltak mellett bármilyen releváns információt örülök, ha megosztotok velem :) Előre is köszönöm!



2013. márc. 16. 12:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Erdekes, h. muszaki palya erdekel es Oxfordra vagy nem Cambridge-re, ami a ketto kozul lenyegesen ereosebb ezeken a teruleteken.


1. Diakhitel nincs.

2. Semennyire. Pontosabban gyengebb egytemeken osszegyeztetheto, de Oxbridge, Imperial, UCL, stb eseteben ez keptelenseg. Oxford es Cambridge csipobol tiltja is a munkavallalast, mondjuk amugy is teljesseggel lehetetlen lenne, a tempo iszonyatos.

3. Nem tudom mik az elkepzeleseid arrol milyen szintu nyelvtudas kell, de IELTS 7-7.5 kornyeken kell ezekre az egyetemekre. Ez felsofokot maximalisan meghalado szint

4. Azt szinten nem tudom mennyire vagy tisztaban a kovetelmenyekkel, de Oxbridge eseteben versenyeredmenyek, stb kellenek, de erosen, es ez nem csak a BA-ra vonatkozik. (amire az angolszasz vilagban sehol sem mondanak, hogy alapdiploma, sto..) Ezeknek teljesiteseben az sokat nem oszt, nem szoroz hogy fel evvel hamarabb kiutazol. A jelentkezesek az oktoberben kezdodo kuruzokra egyebkent is egy evvel korabban kezdodnek.

5. Penzt kaphatsz, vannak allami osztondijak, es az egyetemek sajat soztondijai. Oxford es Cambridge toronymagasan a ket leggazdagabb egyetem Europaban, rengeteg soztondijat adnak ki, azonban az teljes lutri, hogy kapsz-e.

2013. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!