Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is úgy vagytok vele hogy...

Ti is úgy vagytok vele hogy jobb középiskolába járni mint egyetemre?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nem jön be az egyetem
2015. szept. 19. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Hát én nem.

Eddig nagyon tetszik az egyetem, bár már most érzem, hogy SOK, de nem gondolom, hogy megcsinálhatatlan.

A gimit utáltam, tele volt sok felesleges és unalmas tárggyal, amiket szerencsére már nem kell tanulnom.

Milyen szakra jársz? Lehet, hogy nem az való neked.

2015. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Kozepiskolaban minden hulyeseget kellett tanulni, egyetemen legalabb kozelit az erdeklodesi koromhoz.


Persze legszivesebben tesztakat ragaszgatnek egy papirra, festegetnek, homokoznek, huzgalnam a lanyok hajat, dehat az elet nem kivansagmusor.

2015. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

lehet az a gond hogy nem érdekel a szak,de az a baj hogy egyik se érdekel úgy hogy szívesen tanulom

meg nekem elég jó osztályom volt középiskolában,itt meg 0 kommunikáció,tesi az szintén 0,aztán ezek a másfél órás előadások is rosszabbak mint mikor 45 percenként volt szünet

2015. szept. 19. 18:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon nem. Sokkal jobban szeretek egyetemre járni.

Nyilván itt is vannak kötelező vagy kötelezően választandó töltelék tárgyak, de mint írták itt mégis azt tanulod inkább, ami érdekel. De úgy összességében jobb a légkör szerintem. Felnőttkén kezelnek, nagyobb a szabadság, ha valami közbejön és nem tudsz bemenni órára/lebetegszel nem kell igazolásért rohangálni, nincs folyamatos házi meg meglepetés doga(na jó, ez az egy elég sok elsőévesnél mondjuk visszafele szokott elsülni vizsgaidőszakban).

Magadnak fel tudod venni az órákat többnyire olyan időben amikor szeretnéd és így össze lehet tenni úgy hogy kicsit tudj dolgozni mellette, vagy szabadon választhatónak felvehetsz olyan tárgyat ami érdekel még a szakodon kívül. Ha elrontod a vizsgát tudsz javítani, kaphatsz ösztöndíjakat, sokkal több lehetőség van külföldre kimenni vagy csatlakozni valamilyen szervezethez, sportolni ingyen vagy nagyon olcsón lehet és nem csak a kötelező tesióra van stb.

Ha most kezdted akkor nem teljesen értem, hogy 2-3 hét után miért nem tetszik. Lehet, hogy még meg kell szoknod, vagy esetleg a szak nem tetszik annyira, de összességében az egyetem jobb szerintem

2015. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Idővel meg lehet szokni a 1,5 órás előadást, még ha az elején tényleg nem a legjobb. Jobban le lehet adni így az anyagot és hamarabb végzel, mintha lenne benne szünet. Enni-inni általában lehet órán, mosdóba is kimehetsz, nem kell külön kikéretőzni, ha szól a telefonod kimész és felveszed.

Első évben nehezebb haverkodni, mert nagy előadókban vannak az órák (később majd változik és többet leszel a szaktársaiddal), de nyugodtan kezdj el beszélgetni másokkal, haverkodni.

2015. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ez a 3. évem
2015. szept. 19. 19:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked tényleg nem való vagy a szak vagy az egyetem úgy összességében :D Na de akkor mennyi, 1-1,5 év és úgyis végzel. Ha írtad, hogy nulla tesi, akkor miért nem csatlakozol egy sportcsapathoz? Női foci, kosár miegymás azért elég sok helyen van, ott akkor lehet haverkodni, kommunikálni, sportolsz is.

Szakváltásnak nagyon már nem lenne értelme, de még talán az lett volna jó megoldás.

Hát az órák kb. mindenhol 1,5 órásak, azzal nem tudsz mit kezdeni, de 2 év alatt ezt nem tudtad megszokni? Kb. az első 3-4 hétben volt, hogy még hasonlítgattam, hogy na gimiben most már szabadulnék, de még 45 perc makro, hadd fájjon, de több értelmét ltom, mint hogy 45 perc és akkor jövő héten újra itt, függetlenül, hogy 45 perc alatt nem lehet normálisan teljes anyagokat leadni.

2015. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs tragédia, el bírom én viselni csak jobb volt a középiskola szerintem.

Talán az a lényeg hogy tényleg itt már sok mindent úgy csinálsz ahogy akarsz de pont ezaz hogy mindent nekünk kell csinálni, itt már nem foglalkozik más a mi dolgunkkal, szerintem még nem nőttem fel eléggé.

Középiskolában meg ugye sok minden meg volt határozva.

2015. szept. 19. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen eltaláltad a lényeget. Nem nőttél fel. Ezek alapján egyáltalán nem vagy önálló, ami mondjuk elég szörnyű 22-23 évesen.
2015. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a technikum volt eddig a legjobb, bsc-t meg csak azért akarom elvégezni, hogy taníthassak majd a technikumba ahova jártam :)
2015. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!