Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvosi egyetem vs....

Állatorvosi egyetem vs. Vegyészmérnöki egyetem?

Figyelt kérdés

Először némi bevezető:

Eredményeim:

• 85% emelt biosz

• 85% közép matek

• 90% közép töri

• 82% közép magyar

• 80% közép angol

• egy középfokú komplex angol nyelvvizsga

• idén májusba megyek kémia közép érettségire

Megjelölt egyetemek

• SZIE-ÁOTK állatorvos, Bp.

• BME-VBK vegyészmérnök, Bp.

• BME-VBK biomérnök, Bp.

• SE-GYTK gyógyszerész, Bp.

• DE-ÁOK általános orvos, Debrecen


Ebből kettő az, ami között vacillálok: állatorvos vs. vegyészmérnök. A következőkben összeszedtem a pozitív és negatív oldalaikat ezeknek a szakoknak.

Állatorvosi:

• 5,5 év osztatlan képzésbe, utána kezdhetek dolgozni

• 5,5 év után szakosodás (ami két vagy három év, nem tudom biztosan)

• kevés munkalehetőség, alacsony fizetés

• állatgyógyászatban az országban lehelyezkedni szinte lehetetlen, a kisállat gyógyászat túltelített ilyen téren, a nagyállatállomány mostanában kezdik leépíteni, szóval egy kezdő állatorvos maximum, mint húsellenőr tudna elkezdeni dolgozni, vagy nagyon nagy mákkal egy állatkórházban (de ami az állatkórházakat illeti, hát nyíregyi vagyok, és itt egy állatkórház van össz-vissz 3 állatorvossal, szóval nem sokan vannak) Most úgy viszonyulok az állatorvosihoz, mint mások a bölcsész karhoz, mert hát szinte mindenki azért megy bölcsésznek, hogy aztán tolmács lehessen belőle, és én itt látom a párhuzamot az ÁOTK-val, mert ide azért jönnek az emberek, hogy állatokat gyógyíthassanak majd. De a bölcsészekből főleg tanárok lesznek, az állatorvosokból húsellenőr… remélem érthető a hasonlóság

• jóformán csak biológiát kéne tanulni, annak is a nagy részét latinul (a biológiát szeretem a legjobban), de hogy minden állat és növényfajt latinul megtanuljak?,hát, nem is tudom…

• itt lennének felsőbb éves ismerőseim

• összesen maximum 100 embert vesznek fel, aminek a töredéke végzi el időre a képzést

• bukás esetén (vagy ha belecsúszok a bűvös 15%ba) akkor félévente 1,1 millió forintot kéne perkálom, amit semmilyen módon nem tudnék kifizetni, szóval ez esetben meg lennék lőve

• rajongok az állatokért, ezért is lenne jó ez a szakma/hivatás

• itt kapnék kolit és folytathatnám a vízilabdázást az egyetem keretein belül

• valamint még egy pozitív indok, ami nem túl mérvadó, de megemlítem, a tanulók 80%-a lány : )



Vegyészmérnöki:

• 3,5 év alapképzés, utána munka (és/vagy mesterképzés, ami két év)

• tömérdek munkalehetőség, magas fizetés, nem véletlenül mondják, hogy a vegyiparé a 20. és 21. század

• matek- kémia-fizika-(biosz) tantárgyak főleg

• ezekből csak a matekkal vannak gondjaim, egyszerűen fogalmazva mindig is hülyeségnek tartottam, mert azt nem tudtam felfogni…, én mindigis azokat a dolgokat szerettem, amiket látok (még ha mikroszkópon keresztül is) vagy meg tudok fogni. Éshát a BME mégiscsak műszaki egyetem…sok-sok matekkal

• kb 300 embert vesznek fel alapképzésre, és tavaly 72-t vettek fel MsC képzésre

• egy félév 300E forint, ami azért nem terhelné meg a családom számláját annyira bukás vagy 15% esetén

• itt nem kapnék kolit, és nem tudnék vízilabdázni (viszont ami a tesit illeti, a BME-n rengeteg „testmozgásból” lehet válogatni)

• érdekel a ’labor-munka’

• személyes tapasztalataim is vannak a BME-vel kapcsolatban ami a társaságot illeti, itt sokkal összetartóbbak az emberek és hamar lehet barátok szerezni, míg az állatorvosival kapcsolatban az ottani ismerőseim ezt nem nagyon tudják elmondani


Elég sokat gondolkoztam, hogy hova is kéne menni. Túl sok minden érdekel, legszívesebben többet is elvégeznék (a felsoroltakon kívül az építész, biológus, fogorvos is szóba jött, amiket végül nem jelöltem meg, plusz egy pár OKJ-s képzés, de az OKJ-sokat egyetem után is el lehet végezni), de nem tehetem kockára a családom kevés pénzét. A másik dolog, hogy szeretnék elszakadni itthonról (elég nyomasztó itthon) és ha az állatorvosira megyek, akkor 25 éves koromban kezdhetek el munkát keresni és a saját lábamra állni, ami se nekem se a szüleimnek nem lenne jó.

Ezek itt a lehetőségeim és az lenne a lényeg, hogy ki melyikre szavazna a két egyetem közül? Vagy akár saját tapasztalatokat is szívesen olvasnék mindkét egyetemről.

A döntés úgyis rajtam áll, de ha valaki tud valami jó érvet vagy ellenérvet mondani valamelyik egyetemmel kapcsolatban, az lehet, hogy elbillenti az egyensúlyt.


2010. márc. 14. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha mind a kettő érdekel, akkor a vegyészmérnök jobb. Te is leírtad, h miért. Viszont: ha elkezded az állatorvosit, és egy év után azt mondod, h nem tetszik, nem bírod, inkább a másik szak, akkor még el tudod végezni a vegyészmérnökit úgy, hogy nem kell fizetned. Vagy ha még is kell, akkor csak 300 ezer forintot félévenként. Ha viszont vegyészmérnökivel kezded, és utána gondolod meg magad, nem biztos, hogy lesz esélyed átmenni állatorvosira.
2010. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindkettő nagyon jó szakma szerintem! De mivel én Állatorvosira járok, az egy fokkal jobb. :) Csak kiegészítésként. Azért el lehet helyezkedni! Nem lesz mindenki húsellenőr! :) Nekem is feltett szándékom kisállat rendelőben dolgozni. A haszonállatosoknak tényleg nehezebb, mert egyre kevesebb van, de ott is lehet munkát találni, főleg hogy azt kevesebben akarják csinálni.

Nem kell minden állatot latinul megtanulni!! :) Van növénytan az elején, ott kell ilyen-olyan növényeket tanulni meg van állattan is 1-2 félévig, de ez annyira nem nehéz. Viszont az anatómia!! Na az kemény! :) Meg utána még sok-sok nehéz tantárgy van, de nem a latin miatt, egyszerűen mennyiségileg brutális.

A lány tényleg nagyon sok, és szerintem nagyon szép a többségük. :) Ja amúgy én is lány vagyok. Tényleg jó lenne több fiú, főleg ha vízilabdáznak. :))

Döntöttél már azóta?

2011. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem a jó és rossz tulajdonságoktól függ, minden szaknak megvannak az előnyei és hátrányai.

Attól függ, hogy melyikre esik a választásod, hogy mi érdekel.


A vegyészmérnök különböző gyártási szakterületeken dolgozik. (kőolaj-feldolgozás, gyógyszergyártás, stb... ), a tantárgyak a kémia, fizika köré összpontosulnak.


Ha állatorvosnak mész akkor fel kell készülnöd a boncolásra és a latin kifejezések magolására. Nem tudom, hogy Állatorvosin van-e élő ember boncolás, de szerintem az első félévekben egységes a tananyag az orvosoknak, tehát a bonctan is benne van.

2011. ápr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!