Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent ez a mondat?...

Mit jelent ez a mondat? (ELTE-TKK)

Figyelt kérdés

ELTÉ-re szeretnék járni jövőre (angol-orosz szakos tanár) és láttam ezt a mondatot, de nem értem: "Az intézményben az első szakon szerezhető általános iskolai vagy középiskolai tanári szakképzettség, a második szakon csak 5 + 1 éves képzés folyik."

A szakképzés 11 féléves, azaz 5 és fél év. Ezért nem értem a felső mondatot...:(



2015. szept. 26. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az osztatlan tanárképzésnek 3 formája van:


1, mindkét szakodat általános iskolában taníthatod - 10 félév

2. egyik szakot általános a másikat középiskolában taníthatod - 11 félév

3. mindkét szakodat középiskolában taníthatod - 12 félév


Mivel oroszból nincs általános iskolai tanárképzés, ezért azt csak középiskolában taníthatod. Angolból létezik általános és középiskolai így választatsz, hogy angolt általános iskolában oroszt pedig középiskolában (11 félév) vagy angolt is és oroszt is középiskolában (12 félév) tanítasz. Felvételinél csak a 11 félévesre tudsz jelentkezni, majd harmadik év végén kell átjelentkezni a 12 félévesre, ha angolt is középiskolában akarsz tanítani.


Pl. én angol-törire járok, 10 félévesre, de középiskolai tanár akarom lenni, ezért majd harmadik év végén be kell nyújtanom a kérvényt, hogy 12 félévesre járhassak. Amúgy első három évben közös képzés van általános és középiskolai tanároknak, ezért nem kell még választani és csak a 10 ill. 11 félévesre lehet jelentkezni. Remélem érthető, ha nem kérdezz nyugodtan. ;)


(Az angol elég kemény és amit tanulsz annak 80%-át nem kell tudni egy tanárnak sajnos. :)

2015. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!