Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magántulajdont joguk van...

Magántulajdont joguk van elvenni a tanároknak? (telefon)

Figyelt kérdés

13. osztályos (tehát bőven felnőtt korú gyermekem) telefonját pénteken elvette tőle a tanár. Ezzel nem is lenne gond, HA órán használta volna a gyerek. De ezt szünetben tette, éppen nekem üzent, hogy betegen ment be az iskolába, és rosszul van, ezért szeretne hazajönni.

A tanár ekkora a még bőven szünetben lévő lányomtól elvette a telefont.

A házirendben nincs bent, hogy szünetben tilos lenne.

Illetve nemrég olvastam, hogy az alkotmány tiltja, hogy ilyen módon eltulajdonítsák a magántulajdonunkat.

Ebben csak az a felháborító, hogy jómagam 3-4 hetente vagyok otthon (messze dolgozom otthonról), és nekem kell bemennem a gyeremekem tulajdonáért (180 ezres telefon, ő kereste meg rá a pénzt.), illetve hogy ő nagykorúként ezt nem teheti meg, hogy saját dolgát visszakaphassa.

Ez mennyire jogos eljárás?


2015. szept. 26. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha órán használja akkor elveheti de az óra végén vissza kell adni. Amúgy meg ezen kívül nem veheti el csak órán.
2015. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem jogos eljárás, sőt meglehetősen hihetetlen!! Csapjál az igazgató asztalára, aztán számolj itt be.
2015. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én teljesen megértem az elvet, ne használja stbstb. De mégis, azért a felnőtt ember dolgait nem kellene elvenni. Az igazgató intővel jutalmazta, velem pedig nem óhajt szóba állni, mert szerinte jogos dologról van szó.
2015. szept. 28. 00:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez durva. Mért lenne tilos szünetben mobiltelefonálni, amúgy is értelmetlen tiltás, pláne ha nincs is leírva. a lányod pedig saját jogú felnőtt szavazópolgár, nem egy gyerek. Olyan pedig, hogy az igazgató nem áll veled szóba, nincs. De itt most logikai bakugrást érzek, a kommentből hirtelen azt hittem, te vagy a gyerek: neked kell bemenni, de az igazgató nem áll veled szóba? Akkor mért kell bemenni? És visszaadták már a telefont?
2015. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közölte velem az igazgató úr telefonon, miután felhívtam, hogy lehetetlen hogy én legalább 2 hétig be tudjak menni, hogy akkor tárgytalan a hívás, a gyermekemtől jogosan vehette el a kolléga, ha hozzá került, és neki kézbe nem fogja adni, csak nekem, ami ilyen körülmények között enyhén túlzásnak ítélek.

Erre kioktatott, hogy nem úgy működik, hogy amíg a 18 éves gyermekem otthon él, én máshol legyek, mivel még én vagyok a gyámja.

2015. szept. 28. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy lennél már gyámja egy felnőttnek? Menj be, és csapj az asztalra.
2015. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!