Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jogában áll egy...

Ali55 kérdése:

Szerintetek jogában áll egy kollégiumi nevelőtanárnak bár mit is elvenni a diáktól akarata ellenére?

Figyelt kérdés

gondolok itt pl. peca felszerelés,telefon,laptop,

szerintem ezt fel lehetne jelenteni mint lopás ....



2012. dec. 3. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Jelentsd fel. Aztán majd szépen kiderül, hogy miért vette el. Talán mert tanulás helyett ezeket használtad? Holott kötelességed tanulni, tehát jogilag meg ki lehet rúgni téged. Inkább csöndesedj el és tedd a dolgod.
2012. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
Fel lehet, de akkor a tanár is simán feljelenthet téged, maiért nem tetted el felszólításra.
2012. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tomala ***** válasza:
91%

#2 Mii? A tanár viszont feljelenti őt, mert nem engedelmeskedett?? :DDD Ez melyik jogszabály szerint minősül bűncselekménynek/szabálysértésnek? Van olyan, hogy szófogadatlanság bűntette? :DD


Amúgy a kérdésre a válasz az intézmény házirendjében rejlik. A kollégiumban lakás nem kötelező, ha mégis élsz vele, azzal egyben elfogadod a házirendjét is. Van ahol külön alá is íratják. Ha az felhatalmazza a nevelőt egyes tárgyak elkobzására indokolt esetben, akkor maximum az indokoltságon vitatkozhatsz, de az már egy nehezen bizonyítható polgári jogi vita.


Egyébként hab a tortán, hogy az iskolai és kollégiumi házirendek gyakran tartalmaznak olyan alapjogot korlátozó előírást, amelyre nincs törvényi felhatalmazásuk, tehát egészen egyszerűen alkotmányellenesek. Ilyen például, ha az állami iskola öltözködési szabályzatot fogalmaz meg.


Ha nincs ilyesmi a házirendben, akkor sem próbálkoznék lopásért feljelentéssel, mert ő feltehetően csak ideiglenesen tartja magánál a cuccot, erre hivatkozással a rendőrség el fogja utasítani a feljelentést lopásra.


Marad polgári jogi probléma, hogy te tulajdonos vagy, ő meg kivetett téged a birtoklás lehetőségéből. Erre a kerületi/települési jegyzőtől lehet birtokvédelmet kérni. Megvizsgálja a tényállást, és ha szükséges, akkor felszólítja a jogsértés abbahagyására.


De gyanítom, utána rossz világ következne neked a koliban..

2012. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat ...

már csak azért kérdeztem ezt mert nem 1x volt olyan hogy el akarta venni a laptopomat semmilyen ok nélkül ... vagyis azért mert nem csináltam amit mond ... de annak semmi köza a laptophoz szóval akkor szerintem nem szabadna elvenne mert akkor még normális indoka se lenne rá ..

2012. dec. 4. 14:42
 5/8 tomala ***** válasza:
Akkor nyilván nem.
2012. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és ha megcsinálja akkor fel lehet jelenteni vagy hasonló ?
2012. dec. 5. 14:54
 7/8 tomala ***** válasza:
Elvileg fel, illetve birtokvédelem a jegyzőtől, ahogy írtam.
2012. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazgatónál, tankerületi vezetőnél, ombudsmannál is lehet jelenteni. Az ombudsman évről évre megemlíti a jelentésében, hogy a diáktól a tanár csak akkor vehet el valamit, amíg az órát zavarja vele, és óra végén legkésőbb vissza kell adnia. Aki ezek után mégis ellop valamit egy diáktól, azt jogosan rúgják ki.
2016. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!