Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus és vendéglátás...

Turizmus és vendéglátás alapszaknak valóban nincs értelme?

Figyelt kérdés
szeretem a matekot meg beszélek pár nyelven emiatt néztem ki magamnak ezt a szakot, csak sok helyről azt hallom, hogy nincs értelme ennek a szaknak, ez mennyire igaz? illetve akik ezt a szakot elvégzik mit tudnak majd kezdeni vele a továbbiakban?
2015. szept. 27. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Én turizmus hallgattam BGF-en, de sajnos a matekot nem nagyon bírtam. Viszont sok olyasmit tanultam, aminek közvetve több munkahelyen is hasznát vettem (menedzsment, nyelvek, idegenforgalmi ismeretek stb.). Szóval szerintem nem fölösleges. Szállodában, utazási irodában, idegenvezetőként stb elhelyezkedhetsz de tudok ingatlanügynököt ilyen végzettséggel és jól megy neki stb.
2015. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha beszélsz min 3 nyelven (angol és német kötelező, harmadiknak francia/orosz/mandarin/esetleg spanyol) akkor van értelme. De tény, hogy nehezebb elhelyezkedni vele, mint a többi gazdasági szakkal.
2015. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
lehet hogy csak egyedül nekem ez a problémám, de én is matek+idegen nyelv miatt jöttem turizmusra. emelt matek és angol érettségivel. matekot semmi újat nem tanultam, csak felejtettem turizmus-vendéglátáson. csak azért nem hagyom abba, mert nincs jobb ötletem, szóval nem hiszem, hogy túl sok értelme van.. nem erős, én amióta itt vagyok butulok-érzem magamon..
2015. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!