Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme az osztott képzésn...

Van értelme az osztott képzésnek? Bsc-vel kitorolhetem

Figyelt kérdés
mindenki azt hangoztatja, hogy Bscvel nem tolthetek be egyetemi végzettségu allast. minek van ez egyáltalán bevezetve? 3.5+2 evig járhatok akkor. mert 3,5 ev után elvileg technikus szintű allast tolthetek be. szoval a kérdés, miert nem osztatlan minden? mert így több diploma lesz kiosztva. (am egyet ertek azzal, hogy abban a 2 evben még jobban elmelyul a tudás. akkor mi értelme 2x diplomamunkat beadni, 2x letudni a tesit stb? nem jobb lenne, hogyha osztatlan lenne, és kevesebb, de mélyebb tudású diplomás lenne? am mérnöknek tanulok, és maguk a tanárok mondták, hogy Bscvel ne reméljük jó állást
2015. szept. 18. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem, tényleg nem sokat ér a bsc. Én minden mögött az anyagi kérdéseket látom. Szóval valakinek valamiért megéri ez a felosztás.
2015. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne mond, hogy mérnök Bscvel csak technikusi állást lehet betölteni, ez hülyeség. Nem egy ismerősöm végzett különböző mérnöki szakokat és egyikük sem panaszkodik a fizetés miatt, holott nincs msc-jük. Fél év gyakorlatuk volt, ami kellett a diplomához és volt amelyiket azonnal oda fel is vették főállásra, amint megkapta a diplomát. De a többi is 1-2 hónapon belül talált állást és br.250 ezret mindegyik kapott, pályakezdőként (volt amelyik többet is). Vannak szakok, ahol a Bsc tényleg kevés, de a mérnöki pontnem egy ilyen terület.
2015. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem minden szakra mondható el az, hogy a Bsc-vel semmire sem mész. Vannak ilyenek, de vannak olyanok is, amelyek esetében már ezzel is el lehet könnyedén helyezkedni. Amiket írsz, azok valóban így vannak, de nézzük meg a másik oldalt: bolognai rendszernek egyébként nagy haszna a mobilitás. Nagyon nehéz egy szak közepén átjelentkezni egy másik egyetem ugyanazon szakára, ellenben az alapképzés után minden gond nélkül mehetsz nem csak az országon belül, de országhatáron túl is máshová mesterképzésre. Ezen kívül bőven vannak olyan alapképzések, amelyekkel többféle mesterre lehet menni, vagy épp olyan mesterképzések, amelyekre többféle alapképzésről lehet jelentkezni. Ehhez is nagyon hasznos ez a rendszer, így sok lehetősége van az embernek.
2015. szept. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
KÉrdező, először tájékozódj, aztán kérdezz, gyakorlatilag úgy nem igaz az egész felvetésed, ahogy van
2015. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Nekem csak BSc-m van. Végzés után 1hónapra lett munkám. Ugyanolyan beosztásban vagyok, mint akik az osztatlan képzésben végeztek. Fizetésben meg csak az évek miatt van pici különbség.

Kilehet fogni.

2015. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nálunk több oktató /tanár (nem tudom hogy hívjuk őket egyetemen) mondta, hogy ne számítsunk arra, hogy megallunk Bsc-nél, mert úgy nem lesz jó állásuk, se jó fizunk. előbb utóbb úgyis muszáj Mscre menni, menjünk egyből Bsc után.
2015. szept. 18. 15:14
 7/13 A kérdező kommentje:
még elsős vagyok, ezért nem vagyok képben mindennel. kezdetben 3,5ev a cél, utana dolgozni és levelező Msc(ha van levelezőn)
2015. szept. 18. 15:19
 8/13 A kérdező kommentje:
azt mondta a tanar, hogy Bscvel nem lehet egyetemi végzettséget igénylő állást betölteni. ebből gondoltam hogy vmi techinkusi dolgot adnak...
2015. szept. 18. 15:20
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Ez hülyeség, ne a tanárodra hallgass. Nekem a mérnök ismerőseim (villamos és gépész) 100%-a BSC után ment dolgozni és több évre rá kezdték el az MSC-t munka mellett (már amelyik elkezdte). De mérnökinformatikusként is lazán elhelyezkedsz. Szintén a gazdasági képzések közül többel is eltudsz helyezkedni teljes körű állásban. Pénzügy és számvitelen végeztem 4 éve és már végzés előtt volt rendes munkám. Egyenlőre nem is fontolgatom a továbbtanulást, mert semmilyen hátrány nem ér így, sokkal többet ér még egy nyelv elsajátítása (az én esetemben). Tehát ahogy írták nem valós az állításod, így a kérdésed is értelmetlen. Nem árt több helyen szétnézni mielőtt elhiszel minden hülyeséget.
2015. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

EZ atechnikus dolog vicces...


Egyébként pl én informatikusként simán el tudok helyezkedni. Sőt már egyetem alatt is. Persze vna terület ahol kell, mint BTK.

2015. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!