Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vendéglátás-turizmus, van...

Vendéglátás-turizmus, van értelme?

Figyelt kérdés

Régebb óta az volt az álmom, hogy egy szállodában fogok dolgozni. Persze nyilván nem arról ábrándoztam, hogy takarítónő leszek ott, hanem mondjuk a középvezetői munkakörökben tevékenykednék :D (álmok, édes álmok)

Vonz a vendéglátás, hogy kommunikálhatok az emberekkel, és ha olyan pozícióban dolgozhatok még jól meg is fizetik. Félelme, csak az, hogy úgy hallottam nagyon túltelített. :S

Apának vannak kapcsolatai Ausztriában, így állásom biztos lenne, csak hát lehet, az elején pincérnőként vagy recepciósként, és félek, hogy ezen a szinten ragadnék..

Szerintetek érdemes megpróbálnom (ergo elmenni egy ilyen szakra) vagy felesleges? :/


2011. febr. 2. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha beszelsz 3 idegen nyelven, akkor erdemes. En is turizmus szakon vegezem, de semmi munkam, mert hianyzik a nyeltudas
2011. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Angol gondolom alap, nekem nyilván a német is, harmadik nyelvnek mit érdemes tanulni?
2011. febr. 2. 17:24
 3/6 bumbi02 ***** válasza:

hát a nyelvtudás nemtom hogy hiányozhat, mivel amennyire néztem, kimeneteli követelmény két középfoku bövitett (szakmai) nyelvvizsga...


amugy ellehet vele helyezkedni, szerintem, turizmus mindig lesz. ha válság van az ember előbb mond le a plazmatv-ről mint a kirándulásról, nyaralásról.


angol és német mellé, hogyha apádnak Ausztriában van ismerettsége, akkor olasz például (Tiroli részen jól tud jönni) , vagy ha ettől független gondolkozol akkor francia, vagy orosz.

2011. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nyelvvizsga mellett is hiányozhat ám a nyelvtudás... az csak papír
2011. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:
szerintem ha valaki lelkiismeretesen csinálja, mert ezt szeretné,akkor a nyelvet is megtanulja hozzá.
2011. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És igen, nem a papírra megyek, hanem a tényleges tudásra. Legjobb példa erre megint apum, 20 éve kint dolgozik, pedig csak egy alapfokúja van..:)
2011. febr. 6. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!