Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből lenne érdemes emelt...

Miből lenne érdemes emelt szinten érettségizni, ha újságíró szeretnék lenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Év végén fakultációt kell választanom, eddig úgy néz ki, hogy magyar-történelemre megyek, de állítólag a magyart nagyon nehéz megtanulni, a töri meg alapból elég nehéz szerintem. De mindegyikből 5-ös 4-es voltam gimiben is, meg általánosban is.

Újságíró szeretnék lenni, ezért is választottam ezt a két tantárgyat, szerintem ezekből lenne a legjobb emelt szinten érettségizni. Csak az a baj, hogy nagyon félek, hogy nem fogom tudni megtanulni az összes tételt, meg el fogom rontani az érettségit, stb...

Vannak itt olyanok, akik magyar-töriből tesznek/tettek emeltet? Tapasztalatok? Légyszíves, írjatok le mindent, meg, ha nem ez a kettő tantárgy, akkor melyikekre lenne érdemes még menni...



2015. szept. 30. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Abból érettségiz, ami a választott szakodon követelmény. Különben teljesen felesleges erőltetni az emeltet.
2015. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem igazan értelek...

Gimnáziumba járok, nem szakközépbe. Két tantárgyból muszáj fakultációra mennem, azokból fogok emelt szinten érettségizni, a kérdés az, hogy mi legyen az a kettő.

2015. szept. 30. 22:17
 3/15 anonim ***** válasza:

Szivem, az egyetemi szakodra gondolok... Ne a kabáthoz akard varrni a gombot. Először válassz szakot, majd nézd meg az érettségi követelményeit és aabból érettségzz, ami kell oda.

Ha pedig nem akarsz egyetemre menni, akkor semmi előnyt nem jelent az emelt szintű érettségi, tehát teljesen felesleges.

Ilyeneket nem mondanak már el az osztályfőnökök?

2015. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

*Ne a gombhoz a kabátot*, javítom. Ne haragudj, késő van!

Amúgy magyarból emelteztem, ha van konkrt kérdésed, privátban nyugodtan felteheted.

Illetve még egy jó tanács: ha nem elvárás a szakon, akkor kifejezetten NEM éri meg két emeltet tenni egy átlagos diáknak.

2015. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, félreértettelek. Ha jól tudom, ujságírónak média szakra megy az ember, viszont nekünk muszáj emelt szinten érettségizni két tantárgyból.

Meg egy biosz-kémia emelt például felesleges lenne egy média szakosnak, ezért gondoltam a magyar-törire.

Amúgy az ofőnk nem beszélt róla, még csak tizedikbe járok, szóval bocsi, hogyha félreértek valamit...

Köszönöm utolsó, ha gépen leszek, rád írok! :)

És neked is köszönöm előző!

2015. szept. 30. 22:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Én voltam az összes! :)

Amúgy mi az, hogy kötelező emeltezned? Ilyen nincs (vagy ha igen, akkor hadd nézzem, emrt még nem találkoztam ilyennel).

kettőt kell választani: magyar nyelv és irodalom v. matematika v. társadalomismeret v. történelem v. egy idegen nyelv (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

Ezek a követelmények médiára. Én az idegen nyelv emelt érettségit ajánlom, messze azok a legkönyebbek.

Tehát elég csak egy emeltet tenned. Bár, nagyon-nagyon magas az állami ponthatár (előre meghatározott központilag, azt hiszem, hogy 455 körül van), kevés hely is van, szóval ha nem opció a költségtérítéses, akkor sajnos lehet, hogy le kell mondanod erről a szakról.


Belénk tolták már ezeket tizedikben, de hát annak már 3 éve. :) Kérdezz nygodtan, én bármire szívesen válaszolok, ha már a suliban nem tájékoztatnak titeket rendesen.

2015. szept. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem tájékoztatnak, csak majd ez később lesz, év vége felé.

De utána néztem és valóban nem muszáj kettő tantárgyból emeltezni, viszont egyből kell.

Nyelv fakt sajnos nincsen, viszont aki kéri, azzal több óraszámban tanulnak nyelvet.

Viszont ezt a 450 pontot sokallom, egy általános orvosnak se kell ennyi, úgy tudom. Persze nem mindegy, milyen egyetemen.

A BKF, ami direkt a média és kommunikációs szakra alapul, ott 280 pont körüli szintet kell elérni.

Akkor ha nem baj, érettségi kapcsán még rádírok, köszönöm az eddigi válaszaidat!

2015. okt. 1. 15:06
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írja, hogy 2015-ben állami támogatott képzésen csak 455 (vagy feletti) lehetett a ponthatár.

280 az fizetős lesz.

:)

2015. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Magyarból semmiképp. Helyesírás nem szükséges. Legalábbis a Blikk, Bors, Index, Origo, 168 óra...stb. (online) lapok köpedelem helyesírása alapján, mert ott még egy összetett mondat helyes leírása is gondot okoz az „újságírónak".
2015. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az új rendszer szerint, úgy tudom, már nem is fognak pontot levonni, ha valamit rosszul írsz, viszont plusz pont jár a helyesírásért. (teljesen én sem értem, hogyan lesz ez kivitelezve, de majd meglátjuk) Nem online szeretnék újságíró lenni, inkább valamilyen lapnál.

De magyarból mindenképpen érettségizni fogok, mert ez az egy tantárgy, ami érdekel, és amiben jó is vagyok.

2015. okt. 4. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!