Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen esetben is vissza kell...

Ilyen esetben is vissza kell fizetnem az állami ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

8 félévet töltöttem egy alapszakon, amit csak azért kezdtem el, mert 18 évesen nem volt jobb ötletem, és ha már elkezdtem, akkor el is végzem.

De időközben kitaláltam, hogy mit is szeretnék igazán csinálni, így új szakra fogok járni, amire maradt 4 államilag támogatott félévem.


Ilyen esetben is kell 8 évet dolgoznom az első diplomám adta szakmában az elkövetkezendő 8 évben? Vagy nem, de perkálhatok?



2015. aug. 20. 21:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*elkövetkezendő 20 évben
2015. aug. 20. 21:52
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Írtál alá szerződést? Ha igen, akkor fizented kell, ha nem, akkor nem.
2015. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően kéne dolgoznod 4 évet (nem 8-at, mert végül is nem a kétszeresét kell), vagy vissza ki fizetned a képzés árát, ha a következő 20 évben nem dolgozod le. Ezt nem befolyásolja, hogy elkezdesz-e egy új szakot.


DE! Ha 8 félévet töltöttél alapszakon, akkor feltételezem, 2011. szeptemberben kezdted meg a képzést. Az új felsőoktatási törvény ezen szabályozása, és a hallgatói szerződés csak a 2012. szeptemberében és az után kezdőkre vonatkozik. Neked ezzel a képzéssel kapcsolatban semmilyen kötelezettséged nincs.


Viszont a 12 féléves keret változatlan, így valóban, 4 féléved maradt, és ha elkezdesz valamit, arra már vonatkozni fog az új szabályozás.

2015. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

"Írtál alá szerződést? Ha igen, akkor fizented kell, ha nem, akkor nem."


Ez egyébként ennél sokkal összetettebb, mert a hallgatói szerződés nem igazán polgári jogi szerződés, ahogy hangoztatták. Éppen ezért valódi értelme sincs, csak a kormány kommunikációjában jobban hangzott így nevezni. A "szerződés" egy kivonat a felsőoktatási törvényből, amit akkor is be kell tartani, ha te ténylegesen nem írtál alá semmi ilyesmit, csak elfogadtad, vagyis nem utasítottad vissza az állami ösztöndíjat.

2015. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam egyértelműen, sajnos 2012 szeptemberben kezdtem, jövő nyáron fogok végezni.


Szóval szar ügy. :D


Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 20. 22:00
 6/16 A kérdező kommentje:
Muszáj volt aláírni... Ha vki nem írta alá rögtön dobták át fizetősre, meg akkor ugrik a koli, stb, stb.
2015. aug. 20. 22:01
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk meg nem kellett semmit aláírni. Több olyan ismerősöm is van, aki nem írt alá semmit. És? Egy törvény van róla. Mióta kell egy törvénnyel aláírás formájában egyetérteni? Ki a másik aláíró egyáltalán? Ez nem egy valódi szerződés, így is, úgy is meglesznek a kötelezettségeid, ha 2012. szeptember után államira jártál, sajnos.
2015. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom ez mennyire a törvény szerint íródott, de az első bekezdésben, meg utána néhányszor is ez szerepel: "legalább annyi időt hazai munkaviszonyban kell dolgozni"...


Akkor itt nem csak az a lényeg, hogy Magyarországon maradjunk??


Mert ennek az értelmezése szerint, akár a Mekiben is osztogathatok sültkrumplit, lényeg, hogy magyar határokon belüli Mekiben legyen...

2015. aug. 20. 22:10
 9/16 A kérdező kommentje:

[link]


E szerint, meg "csak" 4 év. :D Röhej komolyan mi van itten.

2015. aug. 20. 22:13
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
De, az a lényeg. Miért, mi volt a feltételezés? 20 éven belül, annyi időt kell itt dolgozni, amennyi állami időt felsőoktatásban töltöttél. Az tök mindegy, hol dolgozol, legyél munkaviszonyban bejelentve, és cső.
2015. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!