Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre menjek?

Melyik egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!végzős vagyok egy gimnaziumban.Regen az volt a vagyam hogy orvos lehessek de ez nem tudtam mivel jar hiszen csak kicsi fejjel gondolkoztam.Ehhrz hiven fel is fettem fakultacionak tavaly a biologiat es a kemiat.Viszont a kemiahoz nem voltak meg az alapjaim a tanar pedig a kovetelmenyrendszert sem tudja egyik tantargybol sem,sajnos.Uj dolgokat nem igazan tanulunk.Na de nem is ez a lrnyeg.Leadtam a kemia faktot es azt gondoltam hogy majd bioszbol emeltezek csak egyedul es jelentkezem majd a gyogytornasz szakra vagy dietetikusra.Sanos a sulinkban semmit nem mondanak el nem tudom mi lenne a jo valasztas szamomra es mar az onbizalmamat is elvettek es teljesen a porig alaznak nem csak engem.Most ugy gondolkozom per pillanat hogy nem emeltezem vegul biologiabol csak kozepezem es angolbol csinalnek egy rmelt erettsegit.Tudom hogy nem ismertek meg ennyibol de azert par szot szolok magamrol: alapvetoen egy nagyon baratsagos es egyben nagyon nyilt szemelynek tartom magam,es eletvidam,magabiztos.A sajat ugyeimet mar kiskorom ota elvegeztem szulok nrlkul barkiz felhivtam most is mint pl mindig magamnak kerestem kulon tanart is.Most gonfolkozok ket itany fele kicsit ilyen biosszal kapcsolatban mint a gyogtornasz vagy valami olyan ahol beszelni kell vagy nem tudom.monduk torivel vagy angollal valamit csinalni.Angollal olyanon kivul mint a tanar vagy anglisztika mellett van meg mas? Mert ilyen jogasz meg ilyenekre is kerik az emelrt angolt.Vagy valami olyan ahol vannak lrhrtodegek parszot kimenni kulfoldre.Ja es nem tudom azt sem hogy hogy van ez a 10 evre valo alairas sem.Elore is koszonom a segitseget.

#egyetem #továbbtanulás #magxar egyetemek
2015. okt. 11. 22:30
 1/2 FéltrollSkapti válasza:
Nagyon összeszedetten és lényegre törően fogalmazol. A helyedben esztétikát tanulnék!
2015. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, sajnos nagyon is ismerős és nem egyedi eset amit írsz.

De egyetlenegy dolgot ne felejts el, mégpedig azt,hogy ha már ilyen helyzet állt elő,hogy a tanárok nem elég kompetensek vagy segítőkészek akkor te önerőből és sok kitartással még elérheted mindig a célod főleg ha ilyen önálló vagy mint ahogy írod. Javaslom készülj fel a biológia-kémiára külön tanárral és valamennyit feláldozva rá a szabadidődből hiszen már rendelkezel valamennyi előnnyel. Ne hagyd,hogy a középiskola vagy a tanárok határozzák még a jövőd ha nem képesek rá..

Hidd el egyetemre bekerülni még nem egy elérhetetlen dolog szóval szerintem tarts ki,tedd magasra a lécét és próbáld meg megvalósítani az elképzelésedet. :)

Esetleg a pszichológia is tetszene neked,hiszen közvetlen kapcsolatban kell lenni a beteggel,fontos az empátia és a jó kommunikáció készség. (ott elég csak a biosz ha jól tudom)

2015. okt. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!