Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE mióta nem indít...

Az ELTE mióta nem indít romanisztika szakot?

Figyelt kérdés

Fordító/tolmács szeretnék lenni, és az eddigi tervem az volt, hogy oda jelentkezem romanisztika szakra, és hogy majd onnan megyek tovább mesterképzésre. Kb. 2-3 hónappal ezelőtt néztem utoljára a felvi.hu-t, és ott rögzítve volt, hogy az ELTE indít romanisztika, anglisztika és germanisztika szakokat is. Azonban most, a régebben meghirdetett szakoknak csak a töredéke van az oldalon, és úgy tűnik, hogy az egyetem egyáltalán nem indítja ezeket a képzéseket. Kétségbe vagyok esve.. Mégis hogy lehet az, hogy egyik évben van valamilyen szak, másikban pedig nincs? Fogalmam sincs mi lesz velem, ha oda nem mehetek. :(

Ti mit tudtok erről?



2015. okt. 14. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy biztos jó-e, amit nézel, mert lehet, hogy egyelőre még a pótfelvételis dolgok vannak, ha nem állt át a rendszer.
2015. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, jobban utánanéztem, és szerencsére létezik még a szak! Nagyon szépen köszönöm! :D

Amúgy ebből a szempontból a felvi.hu most eléggé félrevezető tud lenni...

2015. okt. 14. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nincs mindig, mert nem annak a jelentkezési ideje van éppen, amiben oda jelent menni.

Mindig a jelentkezés idejének a kezdetétől a következő kezdetéig vannak a meghirdetett szakok felpakolva. Július végétől október közepéig csak a pótfelvételis szakokat találod fent, utána december végéig csak a keresztfelvételiseket. És ezeken nagyon silány a választék, kereszten ráadásul szinte csak MSc van.

Az általános felvételi eljárást, amire te gondolsz, azt majd december végén rakják fel és július végéig nézegetheted. De megnyugodhatsz, sok éve mindig indul romanisztika, több szakiránnyal is.

2015. nov. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jelent helyett lehet


Bocs, már fáradt vagyok.

2015. nov. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!